Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem undorító és...

Csak szerintem undorító és ízléstelen egy Európai illetve Amerikai AnimeCon?

Figyelt kérdés
Ti hogy vagytok vele?

2012. jún. 30. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint miért ízléstelen? Mert beöltöznek mindenféle, uhm, dolognak, vagy mert Európában/Amerikában van?
2012. jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne undorító?


Olyan emberek mennek oda akik szeretik a japán kultúrát , japán művészetet és a mangákat animéket.


Sokkal jobb ha a fiatalok ilyen helyekre járnak minthogy kocsmákba meg diszkókba részegen bóklásszanak.


Egyébként filmes találkozók is szoktak lenni.Biztos hallottál már Star Wars találkozókról.

2012. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen csak szerinted
2012. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akk bocs lehet nekem szar az ízlésem de sebaj :D csak fura ,hogy távol keleti kultúra nyugaton szal.. :D egyébként én is szoktam conra járni de nem ilyen. Én általában BlizzConra járok. meg hasonló
2012. jún. 30. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem. Akkor Ázsián kívül sehol nem lehetne foglalkozni az ázsiai kultúrával? :D
2012. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mostanság már az Igazi Ázsiai kultúrából idétlen "Amerikai" Ázsiai lett :D remélem értitek mire célzok.
2012. júl. 1. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, értem, de még mindig nem látom a problémát. :) Akit elkezd érdekelni, az nyilván mélyebben is utána néz a dolgoknak, de egy európai ember hogy kerüljön az egésszel kapcsolatba?


Ez ugyan olyan, mint mikor Nicole Kidman kalocsai mintás ruhát vett fel. Lehet mondani, hogy fujj, nem autentikus és de rossz, de pl. egy amerikai ember hogy máshogy ismerné meg a magyar népművészetet? Meglátja a ruhát és tetszik neki, akkor rákeres a neten, ahol mélyebben is belemehet a népművészet részleteibe.

2012. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kikérem minden szórakozni járó embernek, hogy a kocsma/presszó kultúra semmivel sem alább való, mint ezek a maskarabálok. Ez is a közösségi élet egy formája, és az, hogy valaki robotnak öltözik nem zárja ki egyértelműen, hogy nem füvezik, vagy iszik alkoholt, tehát az, hogy a fiatalok inkább oda járjanak mert ott speciel nem lehet tudatmódosító szereket kapni, legalábbis tiltott, értelmezhetetlen igény.

Persze egy vidéki bögrecsárda nyilván nem az emberi kultúra panteonja, de megint csak, a japán kultúra sem (Hiába vannak jó animék, van kétszer annyi abberrált is). Volt egy ismerősöm aki járt ilyen helyekre, egészségére, meg a neten is látni jobb-rosszabb jelmezekbe öltözött alakokat. Undorítóan azok öltöznek, (pl. dagadt pasasok kisiskoláslánynak) akiknek valamilyen súlyos komplexusuk van, és így élik ki magukat, de pont ezzel sajnálatosan rossz példát mutatnak, és lejáratják egészséges felebarátaikat. Hogy kocsmába járnak-e ilyenek? Biztos, bár ha a helyi szokásokat veszem figyelembe, itt sok helyen nem tűrik meg azokat, akik a törzsvendégek vagy a tulaj világképébe nem illenek be, így ezek máshol szórakoznak. Tehát cigánykocsmába nem járnak magyarok, magyar kocsmába nem járnak cigányok, nemileg, vallásilag, ideológiailag a helyi normától eltérőek megint nem fognak ilyen helyekre járni. Ez jó, mert így legalább mindenki számára kellemes helyekre, azonos érdeklődésű emberek közé járhat, és nem kell elviselnie a sok népművészeti agyagedényt.


Szóval nem, tényleg undorító helyek.

2012. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az óriási babaszemű kislányok bugyivillantó ruhákban? Azok tleg betegesek. Nem vagy egyedül. Náluk már van házasság ember és manga (sim) között, ez is sokat mond.
2013. febr. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!