Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság lenne visszategezni...

Bunkóság lenne visszategezni azt a 40 körüli bolti eladót, aki letegezett múltkor? (25/F)

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 15:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Elcsesztem: 22 éves vagyok, de kinézek 25nek :D
2012. júl. 6. 15:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tegezd le.
2012. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 intrepid ***** válasza:
100%
Ha valaki tegez valakit, aki őt magázza, azt régen úgy hívták, hogy csendőrpertu. Idősebb ember ha tegez, azzal megengedte, hogy te is tegezd. Ezzel csak bizonyos esetekben van gond: fiatalabb főnök,(ő nem mer tegezni engem, én meg őt. Hölgy vs férfi.)Svédországban népszavazást tartottak arról, hogy mindenki mindenkit tegezzen. A tiszteletről: tegezve is meg lehet adni a tiszteletet, és magázva is el lehet küldeni valakit a ...
2012. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nyugodtan tegezd. Felnőtt férfi vagy, fura lenne, ha úgy tegezne téged, ahogy a gyerekeket szokták, hiszen nem vagy már az.
2012. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Végül is lehet, mert nincs akkora korkülönbség köztetek.


Engem mondjuk nagyon zavar, ha bemegyek egy boltba, köszönök "Jó napot kívánok"-kal és az eladó rögtön letegez "helló"


Mivel én vagyok a vevő, így ne tegezzen már/adja meg a tiszteletet, hiszen én is megadtam, mert én sem tegeztem le.


S mivel ő az idősebb, így kvázi megengedte, hogy tegezd.

2012. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tegezd vissza, vagy utasítsd inkább helyre a hülye proliját, h. tanuljon végre egy kis illemet
2012. júl. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bajer ***** válasza:
A kettős módszer a legbiztosabb. Válaszod azt, hogy "Szia Uram\Hölgyem!"
2016. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!