Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha az természetgyógyászom...

Ha az természetgyógyászom letegez, visszategezhetem?

Figyelt kérdés
A doki 37 éves férfi, én 22 éves nő vagyok. Édesanyám mutatott be egymásnak, kezet is fogtunk bemutatkozáskor, megvárta,amíg én nyújtok kezet. Onnantól tegez.

2012. júl. 17. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha zavarja a magázás, szólni fog. Ha nem, akkor nem illik letegezni.


Egyébként nem annyira korfüggő ez; lehet, hogy régimódi az illető.

2012. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagy. Ha ő letegez, nyugodtan tegezd te is őt. Már nem vagy gyerek, ráadásul nő vagy, korkülönbség pedig nincs akkora köztetek, ami alapján neked magáznod kellene őt.
2012. júl. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő férfi létére letegez, akkor te is tegezheted, szerintem ha magázódást várna el, akkro ő is magázna.
2012. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. Nő vagy. 2. Nincs nagy korkülönbség köztetek. 3. Nem vagy gyerek. Szerintem tegezd.
2012. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tegezd vissza nyugodtan! Bunkó dolog, de ez van!


A természetgyógyászok egymás között kortól és nemtől függetlenül tegezik egymást. (Pont úgy, ahogyan itt is)

De a természetgyógyász és a "páciens" között ez nem megy ugyanígy automatikusan, ott be szoktuk tartani az általános etikett szabályait.

2012. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan tegezheted. Nem feltétlenül bunkósság, hanem a spirituális szemléletű körökben sokkal gyakoribb, természetesebb kommunikációs forma is lehet a tegezés oka.

A virtuális világban is sokkal gyakoribb a kérdés nélkül induló tegeződés.

2012. júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hypno ***** válasza:

A csendőrpertu már nem divatos dolog szerintem.


Ha viszont nem tetszik, hogy egy vadidegen ember tegez, akkor látványosan magázd. Észre fogja venni magát és még az is lehet, hogy elnézést kér amiért letegezett.

2012. aug. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha rendszeresen jársz hozzá, szerintem furcsa, hogy eddig magáztad, most meg hirtelen letegezed, mert azt mondja a többség. Rosszul gondolom?
2015. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!