Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen egy középiskolai...

Milyen egy középiskolai kollégium?

Figyelt kérdés

Az idén kezdem a szakközépiskolai 3. évemet. Eddig bejárós voltam vidékről Budapestre (50 Km). Eddig nem zavart, de idén már lesznek fakultációk, plusz órák, stb. Ezért úgy döntöttem, hogy idén lehet hogy meg kellene próbálni a kollégiumot, de nem tudom eldönteni...

Segítsetek kérlek, mondjatok pozitív és negatív dolgokat is a kollégiummal kapcsolatban! Köszönöm! Elsősorban a budapesti Váci Mihály Kollégiumba lennék kíváncsi, hogy milyen, mert ha jelentkeznék, akkor azt oda tenném.


2012. aug. 19. 20:12
 1/4 anonim válasza:
Én 4 évig voltam koleszos, igaz nem pesten de nekem szinte csak jó élményeim vannak róla. Féltem tőle én is de sztem ez természetes tekintve hogy csak 14 éves voltam. Ha szeretsz ismerkedni, barátkozni nem lesz gond. Visszagondolva egy nagy buli volt az egész, bármikor vissza mennék. :) Benne élve azért voltak negatívumok is pl hogy sokszor nagyon hiányoztak a szüleim és nem tudtam csak úgy haza menni hozzájuk. Ami nekem még nem jött be az a szilencium de mivel jó volt a társaság, többnyire az is jól eltelt. A koleszos koszttól ne várj csodát de igazából ez csak ízlés kérdése. Ami még nehézséget okozhat hogy több emberhez is alkalmazkodnod kell. Lehet hogy te a zenét hallgatnál más meg olvasna vagy aludna. Ilyenekből simán lehet konfliktus. Ez még nehezebb akkor ha sokan vagytok egy szobában. Nekem szerencsém volt, csak négyen voltunk és jól kijöttünk. Vannak olyan koleszok ahol 10-12 ember van egy szobában...Na azt már nem vállalnám be. Remélem tudtam segíteni. Egyébként attól még nem lesz bajod ha kipróbálod. Ha nem tetszik bármikor kiköltözhetsz. Sztem egy próbát mindenképpen megér.
2012. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed, igen, én is úgy próbálom felfogni a dolgot, hogy veszíteni nem tudok vele, sőt, nyerhetek, ha mást nem, akkor tapasztalatot.
2012. aug. 22. 14:28
 3/4 anonim válasza:

Így van. Plusz még ha szerencséd van sok új barátod lehet. Nekem a legjobb barátaim nagy része ott szerzett ismeretségből van. A mai napig tartjuk a kapcsolatot és amikor időnk engedi találkozunk is, pedig már jó pár éve nem járunk suliba.

Sok szerencsét a koleszhoz és az új tanévhez.

2012. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a jókívánságokat!
2012. aug. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!