Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak? Írjak a facere,...

Mit csináljak? Írjak a facere, vagy szaladjak át? Vigyek ajándékot? És ha igen, mit?

Figyelt kérdés

A szomszédba 7 év várakozás után,megérkezett,a várva várt

baba.

Jó szomszédok vagyunk.De a

barátság,még nem alakult ki

igazán.

Viszont nagy zavarba jöttünk,

amikor sms-ben értesítettek,

a baba születéséről. :/

2 nap múlva itthon lesznek.

Szaladjak át? Vagy elég,ha

dobok nekik egy üzit!?

Kell ajándékot venni?

Vagy nem?

Egy 3 napos kisfiúnak mire

lenne,szüksége??



2012. aug. 26. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem sok mindenre van szüksége, gondolom a fontos dolgokat beszerezték ők.

Esetleg átmehetsz és vihetsz nekik valami játékot. Persze olyat, ami ilyen korú gyereknek való.

2012. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem vigyél valami apróságot, vagy egy csomag pelenkát, én nagyon örültem neki. De még jobb, ha sütsz valami fini sütit, és felajánlod, hogyha szükséges, néha besegítesz pl a főzésben, ha anyukának nincs nagyon segítsége. az első időben "életmentő" lehet. :)
2012. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az első napokban ne mássz rájuk, pláne ha nem is vagytok közeli barátok. Ha összefutsz velük a lépcsőházban, akkor majd gratulálsz. Valszeg megvettek már mindent, ami a babának kell, így csak gesztus lenne az ajándék, többet ér, ha felajánlod, hogy segítesz valamiben.
2012. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ugyan nem vagyunk barátok.

De az autóból is majd kiesnek,

ha meglátnak minket.

Én meg már annyira unom,

hogy bújkálok,a kedvességük

miatt. ;)

1 éve hogy a közelünkben

élnek.De folyton sütit,és

fagyit kaptunk.

Mi meg gyümölcskosarakat

vittünk,segítettünk nekik

ebben-abban.

2012. aug. 26. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyukám szerint egy csomag pelenkával sosem lehet melléfogni, mert az biztos elfogy :) 4 gyerek után már csak tudja.


Először én is gratulálnék nekik amikor összefutok velük, majd kb. 1 hét múlva mennék át 10-15 percre.

2012. aug. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egy kisbabát az első hónapban csak a szűk család látogathatja (még tanulja az otthoni bacikat az immunrendszere), a legjobb barátnőimmel is betartottuk ezt a szabályt.


viszont nagyon kedves lehet az sms-re válaszolni, gratulálni, segítséget fejajánlani (bevásárlás, kertlocsolás stb).

nem kell ajándék, ez kedvesebb lehet:)

2012. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

omg... semmi baja nem lesz a kisbabának, ha meglátogatják 10 percre, és belekukkantanak a kiságyba.

Három gyerekem van, egyiknek sem lett semmi baja, mikor jöttek a barátnőmék, és mind meg is fogta! sőt, volt, aki meg is puszilta! hú, ez már akkor a fertő...

2012. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!