Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez így trollság lenne?

Ez így trollság lenne?

Figyelt kérdés

Van egy telkünk a várostól kb 5 km-re, van rajta pici hétvégi ház... Gondoltam, hogy kellene házibulit csinálni ott, viszont az is átfutott az agyamon, hogy akiket meghívnék, fejenként elkérnék 1000 Ft-ot 'belépőnek'.


Onnan jutott eszembe, hogy ismerősöm is csinált házibulit, kibérelt egy házat, és elkért x Ft-nyi összeget, hogy kitudja fizetni a házat, de ugye a pénz amit én beszednék, saját zsebbe menne...


18l



2012. aug. 27. 11:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nos ez egész jó kérdés.Én ha bulit rendezek legyen bármekkora is a költsége soha nem kérek/kérnék pénzt a meghívottaktól.Egyszer voltam egy ilyen buliban amit csajok rendeztek és mondták 1000Ft és ott el is köszöntem.

De ezt lehet csak én látom így:)

2012. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 chrishu ***** válasza:
Serintem csökkentsd az árat. 500-nál ne legyen több. 250-et kérj vagy 300-at úgy jól jársz
2012. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
És ki fizeti a kaját, piát? Ha kérsz pénzt, akkor illene lennie mindennek. Ha viszont mindenki maga hoz, amit tud, akkor nem akarnak majd még külön fizetni is. Szóval kérhetsz zsét, de akkor abból be is kellene vásárolni, hogy senkinek ne kelljen már hozni a semmit. Ami megmarad, az a tied.
2012. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem senki se menne el, pedig ha ennyire tartod a barátaidat, remélem, rád küldik j NAV-ot. Számlát adtál, adóztál utána? Hm?

Hülyeség, ne élősködj, menj dolgozni.

2012. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha bérelnéd a házat, oké lenne. A javaslatom:


Dobjatok össze pénzt, te is tedd meg a magad részét, és abból közösen vásároljatok be a buliba. Ami marad, visszaosztjátok, vagy valaki félreteszi egy újabb alkalomra, elmentek belőle fagyizni egyszer, vagy ilyesmi.

2012. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Úgy jutott az eszembe, hogy szerdán megyek házibuliba, ismerősöm szülinapja lesz. 1000 Ft-ot kér belépőnek, és piát is és kaját magunknak kell vinni...
2012. aug. 27. 12:00
 7/23 ava87 ***** válasza:

Ha mások azért kérik a pénzt, mert bérelt ház, és abból van kifizetve, az úgy teljesen rendben van. De te ezen igazából keresni akarsz? Mert szerintem ez így nem oké.

Akkor látnám értelmét, ha te beszednéd a pénzt, és akkor senkinek nem kéne vinnie kaját, piát, mert egybe lerendeznéd az egészet.

De ha semmi ilyen nincs, akkor tulajdonképpen mit kapnak a pénzükért? Azt, ami már úgyis adott? Belépőt szedsz? Nem azért hívod őket, mert a barátaid?

2012. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ez amúgy is csak egy ötlet volt, viszont szerdán én sem fogok 'semmit' kapni az 1000 Ft-omért...
2012. aug. 27. 12:03
 9/23 anonim ***** válasza:

"1000 Ft-ot kér belépőnek, és piát is és kaját magunknak kell vinni..."


Az már pofátlanság. Pláne ha zártkörű szülinapi buliról van szó.

2012. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Eseményt is létrehozott, ezt írta: ' A belépő 1000 Ft, amit a helyszínen adhattok oda. Piát és kaját hozzatok minden mennyiségben :D '
2012. aug. 27. 12:06
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!