Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "Vesszen trianon! " kijelent...

A "Vesszen trianon! " kijelentés szélsőségesnek számít?

Figyelt kérdés

Tehát ha június 4-én az iskolában ezt mondom egy tanár előtt akkor megszid? Persze attól is függ hogy a tanár milyen beállítottságú. Szóval ez jobboldali és szélsőségesnek számít?

Nem kérek kioktatást és történelemórát, csak válaszokat. Eldöntöttem hogy én melyik oldalt pártolom, amit most nem szeretnék elárulni, csak kíváncsiságból kérdezem.


Köszönöm!



2012. aug. 31. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szélsőséges és értelmetlen, mert már nem érvényes a Trianoni békeszerződés, a II. VH-t lezáró Párizsi békeszerződés van érvényben.
2012. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ. nem szándékozom vitába keveredni senkivel csak az érdekelt hogy szélsőséges és jobboldali -e.
2012. aug. 31. 18:26
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Én például tanár vagyok. Igaz, nem tanítottam történelmet. De mondjuk feláll egy diák az órán (?) és azt mondja, hogy "Vesszen Trianon!" Most mit mondjak erre... Az ilyen gügyének nem lehet magyarázni amúgy sem, nyilván más kopaszoktól vagy otthon vagy B középen hallotta a nagyoktól, fogalma sincs, mit jelent, csak gondolja, hogy ez olyan jó kis gyalázat, amire sok ember ugrik. Eszmeileg kb. annyit ér, mintha elővenné a farkát és meglengetné, azzal is kb. ugyanezt szeretné elérni, hogy kapjon intőt, vágják ki az osztályből, röhögjenek rajta a csajok, vagy fogadást nyerjen. Más értelme nincs. Na, akkor várjunk, hogy szeretne-e még valamit mondani. Nyilván nem, mert sikerül elsütni a Nagy Tervet, bemondta, hogy vesszen Trianon. Jó, akkor üljön le. Ma már minden kretén járhat iskolába, demokrácia van.
2012. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Remélem, érthető volt, amit az esetről leírtam. Csak azt nem tettem még hozzá, hogy nem azt gondolnám, hogy milyen pompás hős ez a gyerek, hanem inkább azt, hogy valami szánalmas kis provokátor.
2012. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze értem én, de aki ezt mondja az nyilván tudja hogy azt akarja ezzel mondani hogy szerinte a trianoni szerződés igazságtalan volt Magyarországgal szemben. Szóval ettől miért lenne bárki is tudatlan? Jó ha egy harmadikos mondja én is kiröhögöm, de gondolok itt egy 17 évesre vagy 40 éves felnőtt férfira, akár egy 90 éves bácsira aki élt még akkoriban. Az iskolai említése ennek a szókapcsolatnak csak egy példa volt, mert ott általában leszidnak a szélsőséges dolgokért.
2012. aug. 31. 18:49
 6/20 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted ha valaki ezt mondja, az egy tudatlan ember, lehet akármilyen idős? És te nem gondolod igazságtalannak a trianoni szerződést?
2012. aug. 31. 18:51
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Az utolsó tök jól leírta:D Igen, nekem sem a szélsőséges jutott először eszembe, inkább az, hogy ostoba. Azt veszem észre, hogy az emberek nagy részének fogalma sincs a trianoni döntés körülményeiről, de azért ugrál, mert "ilyen nemzeti tragédiát nem látott a világ, ezt nem lehet szó nélkül hagyni". Ha valamit ennyire szélsőségesen rossznak állítanak be és köze van a politikához, az nekem egyébként mindig gyanús. Mindig minden történetnek több oldala van. Én például baromira meglepődtem, amikor megtudtam, hogy abban az időben bizony már minden elcsatolt területen nemzetiségi többségű volt a lakosság. Azt, hogy úgy működjön a sok nemzet együttélése, mint mondjuk Svájcban, nem tűnt túl valószínűnek.



"Nem kérek kioktatást és történelemórát, csak válaszokat. Eldöntöttem hogy én melyik oldalt pártolom, amit most nem szeretnék elárulni, csak kíváncsiságból kérdezem."



Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, mielőtt bármilyen kérdésben eldöntöd, hogy milyen oldalt pártolsz, tudj meg lehetőleg mindent róla és vizsgáld meg minden lehetséges szempontból. Biztos vagy benne, hogy elég jól ismered a kérdést ahhoz, hogy állást foglalj és ne csak egy újabb nemzeti érzésektől és hormonoktól fűtött ifjú titán nagymagyar legyél, aki önkényesen igazságot akar osztani így 92 év távlatából? Én pl. a mai politikában nem merek állást foglalni, nem merek pártokkal szimpatizálni, mert tudom, hogy annyira nem látom át, mik történnek, annyira nincs lehetőségem a felszínen és a média által keltett hazugságokon túllátni, hogy ostobaság lenne állást foglalnom.



20/F

2012. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Nos, akkor álljunk fel és mondjuk azt is, hogy "Vesszen Mohács!" Mert az is elég igazságtalan volt. De most miért is mondanánk? Vesszen a Don-kanyar! Vesszen bizony! Igazságtalan volt? Az. Rengeteg igazságtalan dolog vesszen! Szerintem is. De aki csak provokálni akar, belekötni másokba, próbálgatni a másik türelmét, határait, az mindig azt mondja, hogy "Vesszen Trianon!" És nyilván szinte mindenki azt gondolja Magyarországon, hogy szomorú dolog volt országrészeket elveszíteni egykor, én is azt gondolom, hogy szomorú, de vesszentrianonozni viszont egyszerűen csak infantilis hőbörgés.
2012. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
A győztesek írják a történelmet. Vagy a Honfoglalást is igazságtalannak tartod, amikor szerencsétlen szláv népeket kiűzték a fél Kárpát-medencéből?
2012. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én megtudtam mindent amit akartam, amikor állást foglaltam az ilyen nézetekben. Köszönöm hogy ketten is írtatok ilyen sokat, csak arra voltam kíváncsi, hogy mennyire tartják ezt szélsőségesnek. Az más kérdés hogy ostobának mennyien tartják. köszi mégegyszer :).
2012. aug. 31. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!