Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "Confederate States of...

A "Confederate States of America" zászlaját miért használják /büszkék rá az amerikaiak?

Figyelt kérdés

ha jól tudom a "Confederate States of America" (magyar fordítást nem találtam) az a déli államoknak felel meg az amerikai polgárháború idején... ezek az államok rabszolgatartó, ültetvényes, nagybirtokos termelő formára rendezkedtek be aminek a 1800 években az amerikai polgárháború vetett véget. a háború célja az volt hogy az emberi jogokat érvényesítve felszabadítsák a néger rabszolgákat és az usát "egyesítsék"

a déli államok használták ezt a zászlót

(ha valami hiba van az állításaim között akkor nyugodtan javítsatok ki)


[link]


namost: ha a déli államok elmaradott rabszolgatartó (!) társadalmak voltak a fejlett, iparosodott és az emberi jogokat tiszteletben tartó északi társadalmakhoz képest akkor miért van az hogy amerikában gyakran használják ezt (fent) zászlót... az amerikai feketékben ez nem kelt rossz érzelmeket, mondjuk hogy a volt rabszolgatartóik zászlaját használják... az amerikaiak nem vetik meg a déliek "társadalmát", "berendezkedését"? (és itt most főleg a rabszolgatartásra gondolok)


példa:

- a hazárd megye lordjai című filmben (ill. sorozatban) a főszereplő kocsijára (The General Lee) tetejére ez a zászló van festve

- amerikai história x című filmben az egyik jelenetnél látni hogy egy családi háznál ki van tűzve...

-pankrátor (akit sajnos nem tudok megnevezni) maszkját ennek a zászlónak a mintája teríti be

-basbeball szurkolók, amerikai foci szurkolók, motorosok és más civilek kitűzőként vagy pólóra nyomtatva hordják ezt


sajnos most több példát nem tudok mondani (nem jut az eszembe, pedig van)



2012. szept. 2. 04:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Eleg sok zagyvasagot osszehordtal ami lehet iagz de semmikoze ahoz miert buszkek az amerikaiak kanadaiak ennyire az orszagukra.

Ez a zaszlolyuk tobbseg nem is tudja polgarhaboruk idelyen mit jelentett.

Eleg jo itt elni buszkek a hazajukra magyarkent tudom nehez ezt elkepzelni ezt akkor ertened meg ha itt elnel. Mindenesetre semmi koze ahoz amit leirtal

2012. szept. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ :D

de szerintem itt többről van szó; úgy értem hogy azok akik használják ezt a zászlót azok jól tudják hogy mi ennek a múltja; az amerika történelemnem sok és egy magára valamit is adó amerikai ismeri jól...

csak sajnos nem értem; lehet hogy ennek a zászlónak van valami más értéke, jelentése is, amiről én nem tudok... erre lennék igazán kíváncsi.

2012. szept. 2. 07:01
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Ők az amerikai turbómagyarok.
2012. szept. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A konföderációs zászló a rasszizmus és a lázadás jelképe manapság. Pl Múltkor is láttam beszállni két skinheadet egy kocsiba amire déli zászló van festve.

,,az amerikai feketékben ez nem kelt rossz érzelmeket, mondjuk hogy a volt rabszolgatartóik zászlaját használják"

szerintem nem nagyon, mert ez már régen volt. Amúgy Misisipi zászlajában még mindig benne van. [link]

2012. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi

mivel mindegyikőtöknek igaza van ezért megy a plusz

2012. szept. 2. 13:22
 6/12 mustafa33 ***** válasza:
72%
Mert ott merik válalni a multjukat és kinyílvánítani a nézeteiket. Mert szabad. Hivatalosan nem mindig, de a tökösebbek tojnak rá. A konföderáció zászlajával azt szokták jelezni, nem demokraták és hogy rebellisek. Nálunk a hasonló jelentésben használt árpádsávostól a falra másznak és masinisztát kiáltanak.
2012. szept. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

"árpádsávostól a falra másznak és masinisztát kiáltanak."


Egyszer nézd meg, hogy milyen arcok pózolnak vele és rájössz, hogy miért.

2012. szept. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ott is a társadalom alja csinálja ezt.
2012. szept. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mustafa33 ***** válasza:
100%
Mintha írtam volna feljebb, hogy jelzik, nem demokraták. Ott is, itt is.
2012. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy nem demokraták, feltétlenül azt jelenti, hogy műveletlennek, aljasnak, tisztességtelennek és közönségesnek kell lenniük?
2012. szept. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!