Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vajon mi haszna egy eladónőnek...

Főzős Laci kérdése:

Vajon mi haszna egy eladónőnek abból, ha egy idős asszonyt szinte megleckéztetve szolgálja ki?

Figyelt kérdés
Az volt a sztori,hogy a néni kért 4 barackot,kinyomtatta az eladó erről a nyugtát;majd a néni bejelentette,hogy kevesebb pénze van...Ekkor jött az okítás.
2012. szept. 18. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
De mi volt a megleckéztetés, kiokítás? Mert az sem mindegy, hogy mit mondott és hogyan mondta az eladó, milyen boltban, áruházban, illetve, hogy az idős nő hogy mondta, hogy nincs annyi pénze. A részletek fontosak.
2012. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A néni csendes volt,és kicsit halk szavú.Ez egy utcai zöldsége standnál történt.Én nem bántam így emberekkel,pedig 12 évet dolgoztam ügyfélszolgálaton.A kioktatás az volt,hogy miért nem mondja hangosabban,hogy mennyi pénze van..

Lehetett volna úgy is kiszolgálni,hogy megmondja a mérleg számlapjáról leolvasva,hogy 3 vagy 4 barack mennyibe kerül...

2012. szept. 18. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebből semmi sem derült ki...
2012. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ava87 ***** válasza:
Lehet, hogy aznap már a huszonnyolcadik vásárló volt, aki inkább mégsem kért valamit, és az eladónak már tele volt a hócipője. Ettől függetlenül, egy igazi kereskedő a problémás vevővel is úgy beszél, hogy később is kedve legyen nála vásárolni.
2012. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Rossz napja volt. Nem vagyunk egyformák. Én ha kevés pénz van nálam alapból úgy kérem a méricskézős árut, hogy közlöm hány forint értékben adja. Ha húzza a száját leszarom. Volt már olyan is, hogy kisegítettem egy bácsit pár forinttal, mert látszott a pénztároson, hogy mindjárt orrba gyűri szegényt.
2012. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem való kereskedőnek! Akármilyen rossz napja is van, az udvariasság akkor is kötelező.
2012. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tolerancia felé is elvárható, a kereskedő is ember. Lehet, hogy kisebb gondja is nagyobb a tiédnél vagy az enyémnél, akkor nehogy már ne csúszhasson be egy ilyen. Másokkal valahogy mindenki szigorúbb mint saját magával.
2012. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!