Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szokás valamit vinni, ha...

Szokás valamit vinni, ha elmegyünk beszélgetni egy ismerősünkhöz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy üveg jobbfajta bort szoktam vinni.
2012. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

persze,

ha vendégségbe megyünk máshoz,akkor szoktunk vinni valamit,

és a csak beszélgetni megyek,......

hát amikor vendégségbe megyünk,akkor is csak leginkább beszélgetni megyünk,és pl nem ablakot pucolni,

2012. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem meghívott vendég vagy, csak beszélgetni mégy, akkor nem kell vinni semmit.
2012. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ritkán találkozunk, viszek egy csomag aszalt gyümölcsöt vagy más rágcsálnivalót. Akivel hetente vagy majdnem hetente összejárunk, azokhoz nem.
2012. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten meghívásos (pl. vacsora-meghívásos) látogatás, akkor igen, (bor, desszert, virág)

Ha csak olyan telefonon rögzített beszélgetéssel, hogy pl. x időpontban arra járok, felugrok.Ez esetben valami doboz desszert, vagy egy tábla csoki, esetleg férfiak között lehet vinni 1-2 doboz sört.

Ha valóban "csak erre jártam, beugrottam, hogy vagytok?" látogatás, olyankor nem, de nem is illik maradni max. 10-15 percet.

2012. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tudom, hogy 4-5 órát is ott fogok tölteni, akkor viszek egy üveg bort és egy doboz csokit.


Ha csak beugrok és 20 perc múlva megyek is, akkor nem viszek semmit.

2012. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!