Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vidékiek erre mi a magyarázato...

Vidékiek erre mi a magyarázatotok? (kijavítva)

Figyelt kérdés
Ezt azt az előbb nem értettétek: [link] A képeken szereplő "úriember" a kisebbséget és szegénységet jelképezi (mielőtt valaki azt írná, hogy bunkó nagyképű pesti, nem mindenhol van szegénység csak bp.-n több munkalehetőség van), az első mondataiból az derül ki amit nem először látok, hogy a vidékiek azt mondják, hogy Budapesten nagy a bűnözés a poszt készítője odaírta, hogy vidék volt Marian Cozma, Bándy Kata, a mostani Szakáldi gyilkos, Olaszliszka, Gyöngyöspata, Tiszabő stb. Az egyetlen "bűnözési forma" ami Budapestre irányul az a nemzetközi maffia (az meg megint más, hogy 20 forintért halálra kínoznak egy öregasszonyt). A második mondata inkább az észak-keleti területekre vonatkozik, az is szokták mondani, hogy Budapest tele van kosszal. Aha, persze! A következő kép azt ábrázolja, hogy milyen körülmények között élnek "egyes emberek". A "csúnya" Budapesten én is meglepődtem amikor először láttam, de rákerestem és ilyet írtak. A genius meme és az I love vidék már csak hab a tortán. És a kérdés az, hogy mégis miért mondanak ilyet vidéken? Mi ez? Egy régi ellentét? Irigykedés? Hm....?

2012. okt. 1. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Budapestet nem azért nem szeretem, mert sok a bűnözés, bár ez is közre játszik benne. Nem bírom, hogy minden sarkon 20x kérnek aprót, hogy az emberek úgy viselkednek, mintha Budapestből állna a világ, hogy túl sok az ember, hogy állandóan dudálgatnak egymásra, hogy rohadt büdös van, stb.

Én nem irigykedem, minél hamarabb vissza szeretnék térni az én kis falucskámba, de egyetem miatt nem tehetem. Addig el kell viselnem.

2012. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én azért nem tudnék pesten élni, mert idegbetegek az emberek (mondjuk a legtöbb nagyvárosban azok), és összevissza szemetelnek. Persze a kis putri falvakat sem szeretem, de a nyugis kertvárosok azok szépek. A bűnözést nem tudom, hivatalos adatokkal könnyen el lehetne dönteni. De most ne azt nézd hogy Budapest vs. minden más, hanem az egy főre jutó bűnözést településenként, és hogy hol van pest a listán. - hozzátenném, nem tudom. Nem mintha össze lehetne úgy hasonlítani bármilyen szempontból is, hogy BUDAPEST vs. ORSZÁG TÖBBI RÉSZE (a vidék szerintem degradáló, fejletlenségre utal, holott nem minden esetben az). Biztos vannak ott szép részek, meg biztos vannak ocsmányak is. Mint ahogy mindenhol. Hát ennyi.
2012. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak átfutottam a kérdésed, nem akarok a részletekbe belefolyni. Azt viszont biztosan állítom, hogy nagyon Budapest centrikus az ország, s ez meglehet kivált több-kevesebb antiszimpátiát.

( Lásd többi országok, sehol nincs ekkora ellentét, sok nagyváros akár fizikai nagysága is vetekszik a fővárossal.)

2012. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapest lakossága egy kicsit kevesebb mint az ország többi részéjé együtt véve, az nagyon durva lenne ha ott több gyilkosság lenne mint az ország egészében zusammen. Azt nem tudom, hogy tudod-e, hogy azért nem kerül be az összes gyilkosság a hírekbe. Öröm lenne az ürömben ha évente csak pár ilyen eset lenne. Azt ne mondja senki, hogy éjszaka nyugodtan sétálgathatsz Bp-en bárhol, 100% hogy nem fognak megtámadni. De még a 80% sem lenne igaz.

Vannak Budapestnek szép részei, szép épületei, ahogy egy csomó más városnak is az országban. Tovább megyek, vannak szép falvak, kisebb települések is. Viszont van sok hányadék része is, és sajnos több mint szép. Budapest igen is tele van kosszal, amióta itt élek 24 órát nem bír ki úgy a hajam, hogy ne legyen szutykos. 2-3 naponta kénytelen vagyok megmosni. A bőröm színe is kezd a hamuhoz hasonlítani. A budapesti emberek zöméhez nem lehet hozzászólni. Mosolyogva megkérdezek valakit ha nem találok valamit például, és 10 emberből 8 meg tudna ölni a szemével csak mert hozzászóltam. Nem mondom, hogy mindenki ilyen, mert találkoztam már kedves, segítőkész emberekkel:) Én ezeket abszolút nem irigységből mondom, ezek a tapasztalataim. Annak idején már alig vártam, hogy itt élhessek, úgyhogy ha valaki, akkor én nem fikáztam a várost csípőből. Igaz én ezt most nem vidéken mondom, hanem Budapesten, de vidéki vagyok, úgyhogy leírtam.

2012. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Mit jelent az, hogy valaki vidéki? Egy megyeszékhelyen ugyanolyan az élet, mint Budapesten: sok munkalehetőség, kulturális lehetőségek, mozik, színházak, stb. Egy nagyvároshoz képest a környező falvakban élők a vidékiek.


Nincs olyan, hogy aki nem pesti, az vidéki!


A kérdező egyszerűen megsértődött valaki kérdésén/válaszán, és ő is kérdezett egyből egy nagy hülyeséget!


Egy pl. debreceni ember mire irigykedne egy pestire? Hogy büdös levegőben él, hogy átlagosan 8 évvel hamarabb meghal, hogy azt hiszi hogy a lekvár üvegben terem, meg a csirke zacskóban születik? Miért irigykedne bárki is?

2012. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az alapkérdésre a válasz.

Nem régi ellentét, nem irigykedés, valakinek - egy embernek, a készítőnek a véleménye. Feltehetően gegből. Ebből ilyen fajsúlyú kérdést kreálni értelmetlen.


Mindig mindenütt voltak ilyen olyan emberek, akik irigykednek, és mondanak ostobaságokat. Vannak persze statisztikák is, de ilyen szembeállítás akkor is értelmetlen. És főleg időben nem állandó.

2012. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Vidéki vagyok, de nekem a véleményem Pestről, ismétlem Pestről a következő:

Ott köt ki minden retkes vidéki szenny, ott csövel, él és bűnöz. Teli van csövessel, mindenütt felfordul az ember gyomra, a hányinger elönt az aluljárókban. Komolyan mondom, amikor bementem a lakásba, szinte enni se tudtam napokig, annyira nem volt étványam a tapasztaltaktól. Mindenütt érződik az a büdös "pestszag", akár hova megy az ember, mindenütt. Meg kell gondolnod, mikor hova mész, szedned kell a lábad, nem nézhetsz senkire, főleg nem "olyan személyekre", mert akár ki is rabolhatnak és történhet rosszabb is. Arról ne is beszéljünk, hogy ha mondjuk elájulsz az utcán, meg is halhatsz, mert senki se jönne oda hozzád (jó van egy-két jó szívű ember is, aki megszán, de ez ritka nagyon). Teli van a város sok kényes, majom fiatallal, akiknek az életet csak az IPhone meg a drága ruha és a menőzés jelenti a Belvárosban. Mindenki sznob és beképzelt, szeretik az anyagi helyzetüket egy kicsit látszólagosan felturbózni, hitelekbe hajszolják magukat. Megjegyzem, Pesten a legnagyobb a gáz, villany és egyéb tartozások száma. Lelki hatása is van úgy gondolom, ami abba nyilvánul meg, hogy az embert beszívja a város, és egy érdektelen, nyomorult emberré válik ott sok egyén, aki semmire nem viszi az életbe. Lenézik a vidékieket, nem is értem, hogy miért. A szabolcsi és borsodi embereket pedig legjobban, mindván itt mennyi a cigány, pedig álomvilágban élnek, Budapesten jobban félhetnének! Szerintem más nyugat-európai város sokkal élhetőbb, és mivel az emberek is többet keresnek, nem kell magukat megjátszani, agyonhajszolni, mert eleve megengedhetik maguknak az olyan dolgokat, amit itt az emberek maguknak nem.

2013. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!