Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kiveszett a KÖSZÖNÖM az...

Kiveszett a KÖSZÖNÖM az emberek szótárából?

Figyelt kérdés

Ez egy egyszerű udvarias gesztus/szó és mégis olyan kevesen alkalmazzák szerintem.

Elküldtem egy ismerősömnek a receptjeimet, és még ennyit sem írt vissza, meg sem említette mikor legközelebb találkoztunk. Pedig legalább egy e-mail jól esett volna cserébe, ha még személyesen nem akarja azt mondani hogy: Kösz... Ráadásul gyerekeket tanít, így nem tom hogy mutat példát nekik is, ha az ismerőseivel sem udvarias.

Nemrég felköszöntöttem valakit sms-ben, arra sem jött válasz...

Ti hogy vagytok ezzel? Megköszönni valamit már felesleges? Lehet hogy én vagyok lemaradva és túl nagy udvariasságnak számít?


2012. nov. 19. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont a barátom családjánál tapasztaltam ezt: anyukájáék teljesen odavoltak tőlem, hogy jééé, ez a kislány mindent megköszön, de rég hallottunk ilyet.

Szerintem nagyon sokan egyszerűen leszoktak róla, sajnos ebben igazad van. Pedig tényleg nem olyan nagy dolog... Többet nem tehetsz, mint hogy próbálsz minél több emberrel udvarias lenni, hátha feltűnik nekik, hogy az milyen jó.

2012. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem figyeltem fel hasonlóra. Olyasmi előfordult, hogy valakinek kiment a fejéből megköszönni :) de velem is megesett már.
2012. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Részemről mindig megköszönöm ha valaki szívességet tesz nekem. De már tapasztaltam az általad leírtakat. Nem mindenki szereti használni a köszönöm szót, ugyanis lassan természetesnek veszik az emberek ha kapnak valamit. Pl. internetről akármit letölthetnek, a terjedő fészbúk-betegség pedig teljesen leamortizálja az udvariassági gesztusokat, és az olyan természetes dolgokat mint a köszönés.
2012. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 doboszoli ***** válasza:

Vagy 20 éve, az akkor 5-6 éves lányommal strandról hazajövet, beugrottunk egy presszóba egy kávéra, és némi pisilésre.

A vadidegen tulaj amikor az ajtón beléptünk, hangosan ELŐRE köszönt.

Lányka később megkérdezte:

"Apa ismerted ezt a bácsit?" Mert, hogy köszöntött minket.

Azonnal átértékeltem a "nevelési elveimet".

2012. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!