Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy csoport ellen nem...

Ha egy csoport ellen nem igazán tudnak igaz és cáfolhatatlan érveket felhozni, miért igyekeznek egyesek személyeskedő sárdobállással lejáratni?

Figyelt kérdés

Ez jól megfigyelhető pl. a vallás/valláskritika tárgykörében is.

Miért nem maradnak egyesek a józan párbeszéd területén, miért alacsonyodnak le olyan szintre, amit állításuk szerint bírálnak?! Ez a primitív hozzáállás szerintem sokakat zavar, nem csak engem.

Nem lehet, hogy az ilyenek vannak azon a szinten, ami ellen kritizálnak?


2009. aug. 17. 13:34
 1/7 Srapnel ***** válasza:
Azért, mert nincs vitakultúra. Nem tudnak vitázni. Nincsenek tisztában a szabályokkal. Nem látják át.
2009. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
azért mert jehovás vagy
2009. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, kedves vádaskodó, nem vagyok "jehovás"!

De kb. rólad is beszéltem.

Ennyi lenne a kultúrád? Nem hiszem, hogy csak ennyire vagy képes.

2009. aug. 17. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:

jó, ez esetben próbálok korrektül válaszolni!

sokszor tényleg magam is elkezdek sárt dobálni, és kifejezetten a jehovásokra. egyszerűen azért, mert velük ugyanúgy nem lehet vitatkozni. egy alapvető egyszerű kérdésre belinkelnek egy 6 oldalas bibliaidézetet! és mondom, nem teológiai kérdésekről vans zó, amihez kellene, hanem pl. rockzene, stb., szóval hasonló kérdésekhez....könyörgöm, mi köze a rockzenének a bibliához?e z csak egy példa....ne mondja nekem senki h ehhez is rögtön biblia kell.....ja, és ha 8-adszorra is lökik a demagóg szövegüket, meg hogy a pokolra jutok mert nem hiszek az őrtorony újságjukban, na arra mit lehet mondani? persze h elszakad az embernél is a cérna....

2009. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem csak velük van ez így, de mivel jellemzően ők azok, akik írnak is valamit, valószínűleg talán őket is támadják a legtöbben. De az hagyján, hogy kritizál valaki, hanem ahogy, és amivel teszi, az a bosszantó. Hidd el azoknak is, akik kívülállók.


Ha már őket emelted ki, én ellenükben is gyakran ugyanazt tapasztaltam, vagyis számtalanszor belinkelt szövegeket, amikről még én is tudom, hogy úgy hülyeség, ahogy van.

A hosszú szövegeket és sem csípem, de volt már, hogy elolvastam, és egész jó válaszokat kaptam. Persze nem csak a jehova tanúitól, mástól is.

Én nem látom okát, hogy ennyire teret adjunk az indulatoknak. Ha valaki nem tud érvelni, akkor úgyis csak lejáratja magát, ha hülyeséget ír!

2009. aug. 17. 17:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért az nem jellemző, hogy hosszú litániát ír, vagy másol valaki. Volt már rá példa, de nem jellemző. Sokszor meg egy két mondatban nem is lehet érthetően válaszolni.


Azt még csendesen megjegyezném, hogy a "pokolra jutással" egyetlen Tanú sem fenyegett még senkit. Biztosan tudjátok miért? Mert nem hiszik a Tanúk ezt a tanítást, csakis ezért, bocsi!

A rockzene másik kérdés. Minden művészetnek üzenete van, ez természetes. Nem tudom milyen kérdésről beszélt a válaszoló, de miért ne lehetne köze a Bibliának a zenéhez? A Biblia az élet minden területét átfogja, és a szellemünket óvja az esetleges szélsőségektől, melyekbe már sokan haltak bele. Miért volna ez baj?

2009. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mert, ha kérdezek valamit, mondjuk egy hívőtől vagy olyantól, aki hisz a szellemekben, akkor elvárom ,hogy magyarázza is meg, hogy miért hisz. de nem, csak rávágják, hogy mert csak, meg mer hinni kell benne, nomeg leírja a tapasztalatát, de megmagyarázni nem tudja
2009. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!