Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennél akkor, ha a kollégá...

Mit tennél akkor, ha a kollégáid lebuknának előtted, hogy folyamatosan rajtad csámcsognak?

Figyelt kérdés

Egy irodában vagytok, egy véletlen folytán kiderül, hogy tulajdonképpen a szemedbe hazudnak a kedves viselkedésükkel, és minden tetted kommentálják, ami pedig a legfontosabb: iszonyú sértő, durva dolgokat mondanak rólad (származás, háttér - mind valótlan).

Humánus megoldás érdekel, nem a bemószerolnám őket a főnöknél kategória. Egyszerűen arra lenne szükség, hogy ők is érezzék a törődést.



2012. dec. 19. 17:20
 1/8 anonim válasza:
A munkahelyre dolgozni jár az ember. Majd találnak más csámcsogni valót, ha már megunták. A lényeg, hogy te ne légy ilyen.
2012. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen társaságnál általában az a "szokás", hogy azt beszélik ki, aki éppen nincs jelen.

Valahogy be kellene nekik azt adni, hogy róluk is terjeng hasonló sok valótlanság, hiszen ők sincsenek minden esetben ott a helyszínen. Gondolják csak meg, hogy a továbbiakban részt vesznek-e az ilyenfajta társalgásban?

2012. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy célravezető. Nem szeretem a pletyózást, ezért nem is ápolok olyan viszonyt a többi kollégával, hogy ilyenbe belemenjünk.

Nem is terjesztett pletykáról van szó (legalábbis úgy tudom), komplett levelezésekről, amelyeket egymás közt írogattak, csak kiderült.

2012. dec. 19. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnálnám őket, hogy ez a szórakozás az életükben. Próbálnék olyan dolgokra gondolni amiket munka után csinálok és szeretek. Ez könnyebben megy ha van olyan társaságod ami nem ilyen :D
2012. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
mi férfiak a munkahelyen orálisan intézzük,aki csíra,az kapja a cumit :D
2012. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem irodán dolgozom.

A kollégáim nem érdekelnek, beszélhetnek rólam akármit. Lehet hogy kibeszélnek, ők végül is nagyon régóta ismerik egymást, én még új vagyok. Amúgy nem kedvesek velem, sőt elég lenézőek.

Dolgozni megyek a munkahelyemre nem másokkal pacsizni. Amúgy meg utálom a munkahelyemet és amint találok másikat ott fogom ezt hagyni.

2012. dec. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben, ez a munkám rovására is ment, végül eljöttem.

Miért nem áll össze egy olyan csapat, akik nem furkálják a másikat, hanem egymást segítve dolgoznak?

Találni ilyet?

2012. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt, hogy ilyen körülmények közt találtam magam. Egyszerűen azt tettem, amit máskor. Önmagam voltam. Időnként elmondtam, mennyire rühellem, hogy felvesznek mindenhová mindenféle írástudatlan gyökeret, aki másra se képes, csak a kollégái bemocskolására, de azt úgy csinálja, mint aki ezért kap enni. Meg tudod, ami csak igaz. Elvileg jót teszel mindnek azzal, ha rákényszeríted, hogy az igazsággal és a valódi önmagával nézzen farkasszemet. Persze számodra sokféleképpen elsülhet, szóval kell a komoly kalandvágy, hogy elkezdd feloldani a feszkókat a jó öreg igaz szó erejével...


A legfontosabb: ne legyen cél a bántás vagy a bosszú. Lásd a lehetőségüket arra, hogy belevaló csapattaggá váljanak, miután kikeverednek a harag és levertség váltakozásával járó, önmeghasonlott első szembesülés időszakából. Ennek szellemében lebbentsd fel a fátylat a nézeteidről és az igazi értetlenségedről, és ezért hangoztasd amilyen sokszor csak lehet, hogy hogy csinálná egy ember a helyükben.

2013. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!