Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az amerikaiak tényleg ilyen...

Az amerikaiak tényleg ilyen bunkók és önzőek vagy csak a filmekben ilyenek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a nagyobb városban élőkre, mint New York, San Francisco vagy Los Angeles. A filmekben azt lehet látni, hogy tesznek egymásra, bunkók és csak és kizárólag a saját pitiáner problémáik érdeklik, melyekkel nagyon sokszor dicsekednek is. Ez csak a filmekben van így vagy ott tényleg ilyenek?


Ha igen, elég rossz lehet nekik... :/ :(



2013. jan. 1. 00:50
 1/8 anonim válasza:
44%

önteltek, és azt hiszik hogy felsőbb rendűek.

sokuk olyan szinten úgymond "letojcikálja" a többi országot hogy nem tanul/nem néz róluk/utánuk semmit.


sokuk azthiszi hogy európa egy város

2013. jan. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Mintha az én lakóhelyemről írtál volna, pedig én itt élek Magyarországon és még csak nem is a fővárosban...
2013. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.:


Akkor Te vhol Csongrád megyében lakhatsz...

2013. jan. 1. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csongrád??? Á, nem Győr-Moson-Sopron.

De akkor ezek szerint mindenütt egyforma a helyzet.

2013. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem egyforma egy közel kontinensnyi állam összes állampolgára. A nagyvárosban élő emberek világszerte türelmetlenebbek, frusztráltabbak, amely a nagyvárosi élet jellegéből fakad. (Valamennyire a budapesti emberekre is az a sztereotípia, hogy bunkók és lenézik a nem budapestieket, pl.)

Szóval: nem. Nem minden amerikai egyforma. Ahogy a magyarok is nagyon különbözőek. Csak épp a kisvárosban élő, 2 gyerekes, konszolidált, átlagos amerikai polgárok senkit sem érdekelnének, így az ilyenekről nem forgatnak filmet.

2013. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kameko-san ***** válasza:
4-es: Én is Győr-Moson-Sopron megyében élek, és felénk is ez a helyzet. Bár leginkább Győrben. Úgy látszik nem csak Amerikában élnek ilyen emberek. De ne általánosítsunk, azért ott sem mindenki ilyen!
2013. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
67%
Én voltam tizenévesen Venezuelában 3 hétig, s találkoztam az ott élő magyarokkal. Láttam a könnyeiket, mikor a magyar himnuszt énekeltük, s úgy éreztem, ők még nem amerikaiak. De Finnországban jártamkor, rájöttem, hogy igen ők azok már. A Finneknél, pedig nem voltak soha sem magyarok, oly mértékű szeretetet tapasztaltam a nemzetünk iránt, amit még az amerikai sajátjainknál sem tapasztaltam. Ez itthon Magyarországon végképp hiányzik! Sőt megtudtam, hogy akik Eu unió kapcsán Luxemburgba kiment magyar ismerőseim , találkozván a többi magyarral, elmesélték, hogy mennyire nagy köztük a széthúzás. Sőt, az összetartozást felváltotta féltékenykedés, az önös érdekek előtérbe helyezése és széthúzás. A szeretet is egy szentimentális megjátszott "alűr". Egy magyar zművész ismerősömmel is beszélgettem, s látom rajta, hogy ő már amerikai. Az a legszomorúbb, hogy a a Minimaxot és Disney Channelt nézik a gyerekeim, s ők is átváltoznak tőle. Mintha ez egy fertőzés lenne. Mi annakidején, a Mazsola és Tádé mesén nőttünk fel, ami tanúlságos volt, a gyermekeimnek az már lasssú és unalmas. Semmi tanúlság, s erkölcsi tartás sincs a mai mesékben.
2013. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nah igen, a Disneys filmek miatt fogalmazódott meg bennem a kérdés.


Az húzott fel a legjobban, hogy az egyik filmben egy vidéki lány elmegy New Yorkba szerencsét próbálni zeneszerzőként és a legelső tehetségkutató irodájában egy recepciós fekete csaj elkezdi mesélni durván az életét a 16 éves szajha lányával és elküldi a halál f...ra a lányt, mondván, hogy az Ő élete mindenkié előtt és mások álma le van tojva. Az ilyenek ha tényleg vannak nem hogy végeznék a dolguk, ahelyett, hogy a szánalmas életüket felróják mindenkinek ami senkit nem érdekel.

2013. jan. 2. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!