Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szokás-e köszönni Budapest...

Szokás-e köszönni Budapest elhagyatott részeiben?

Figyelt kérdés

Az elhagyatott alatt azt értem, hogy kertesházak vannak, és emberek az utcán nem nagyon. Ha mégis akkor kell köszönni nekik?

Főleg Budán vannak olyan kerületek amiknek sok ilyen részük van (pl: XII.ker, II.ker stb...).

Gondolom köszönni nem illetlenség, legfeljebb a köszönés elmulasztása.



2009. aug. 26. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért köszönnél vadidegeneknek... Szerintem totál felesleges, akárhol is vagy, ha nem szomszéd vagy ismerős.
2009. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Budán nem köszönnék, mert arra felé laknak a nagyképű újgazdagok... szerintem ezt csak falun szokás.

Egy vérpesti

2009. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Bp.-en nincs köszönés, ez csak falun szokás.
2009. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

CSak abban az esetben ha meg is szólítod, vagy a közvetlen szomszédod és jóban vagytok


Egyébként hülyének fognak nézni...

2009. aug. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Falusi vagyok, itt mindenkinek kell köszönni, idegennek os, de a közeli kisvárosban (tényleg kicsi, alig nagyobb mint egy falu) full hülyének néznek, ha ismeretlennek köszönöm. Szerintem ez a fővárosban is így van, sőt, ott talán még jobban érvényes.
2009. aug. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás egyáltalán, hogy idegenek köszönnek egymásnak.

Egy budai :D

2009. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Még a végén kötekedésnek vennék és egy kést kapnál a hátadba.
2009. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tévedés, falun sem mindenhol szokás. Itt például úgy mennek el egymás mellett a szomszédok mintha sose látták volna egymást, míg 20 km-re innen már akkor is rádköszönnek ha 10 méterre megközelíted őket. Településfüggő.

Pesten sehol nem szokás, mert a Pestiek gyanakvóbbak és a köszönés általában vagy útbaigazítást, vagy rablási előjátékot jelent.

2009. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pest egyes részein vannak olyan helyek, amik gyakorlatilag teljesen olyanok, mintha falvak lennének (pl. Árpádföld), ott el tudom képzelni.
2014. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
rossz szó erre az h elhagyatott részek
2015. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!