Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A panelben élők tényleg olyan...

A panelben élők tényleg olyan megsértődősek, és kisebbségi komplexusosak?

Figyelt kérdés

Előre írnám,hogy én is laktam panelben,nem is egyszer,jó hogy nem sokat,de nem volt rossz,jó stabil,összkomfortos,minden közel van,stb.

Összejöttem egy gyerekkori szerelmemmel 25 év után,aki,és a családja,szülei,testvérei mind panellakók Budapesten.

Szép kapcsolat indult,de sajna ne tudtam kijönni ezzel a családdal.Én szeretem a munkámat,jókedvű,kultúrált ember vagyok,van egy kisházam a Balcsin,van kocsim,szeretem a természetet,kirándulni,stb.Nagyon szeretem a Barátnőmet,tiszta szívből,tehát tök tuti lenne minden,és olyan szépen lehetne élnünk,de nekik semmi nem jó,nekik nem felelek meg,mindenféle hülyeséget kitalálnak rám.Akármiben szeretnék segíteni,nem fogadják el,azt mondjk,hogy én rafkózok,és ez csak trükk,aztán majd felhánytorgatom,meg ilyenek.Én úgy látom,és az egyik kollegám is ilyen cipőben jár,hogy tele vannak kisebbségi komplexussal,azt hiszik,hogy őket mások lenézik,félnek,mindenben csak a rosszat látják.Nincsenek céljaik,meg ilyenek,és mindenki mást,aki nem úgy gondolkozik,mint ők,kiutálják a maguk környezetéből.

Nem értem ezt,vagy csak ez a bizonyos Család lehet ilyen?Főleg az öregék ilyenek,ülnek egész kib.szott nap a lakásban,és csak a cigaretta megy,meg a nótatévé,és szétvitatkozzák magukat,meg unatkoznak.És a lányuknak is azt beszélik be,hogy én egy beteg ember vagyok,álomvilágban élek,meg el kell mennem pszichológushoz,ha pl.azt tervezem,hogy menjünk el közösen nyaralni hozzánk a balatoni házba.

Megjegyezném,hogy biztos nem minden panellakó ugyanolyan,és senkit sem akarok megbántani,hiszen én sem vagyok egy nagy valaki,de kíváncsi lennék,másnak mi a véleménye...?

44F



2013. jan. 30. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Az emberi butaságnak semmi köze sincs a lakóhelyhez. És ez a kérdezőre is vonatkozik.
2013. jan. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mert?
2013. jan. 30. 21:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"ülnek egész kib.szott nap a lakásban,és csak a cigaretta megy,meg a nótatévé,és szétvitatkozzák magukat,meg unatkoznak"


elmondom neked, hogy egészen nem messze innen tőlem vannak ugyanilyenek családi házban.... szóval ezu nem panelbetegség, hanem igénytelenség


és aki igényes, azt utálják, mert titokban irigylik. de meg se próbálnak valami jobbat, szebbet, mert kényelmesebb és olcsóbb puffogni, ahhoz nem kell levenni a nyúllott macinacit

2013. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ennyi alapján általánosítasz? Akkor veled van a baj.
2013. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, k*rvára unalmas már, hogy a panelban lakókat zrikálják.


Családi házban is lehet élni igénytelen, koszos módon. Az igényesség nem a lakóhelytől függ.

2013. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Én sokáig laktam egy lakótelepen, panelban. Nagyon kevés volt az, aki igénytelen volt. Baloldali viszont alig volt közöttük. Igaz én nem Pesten lakok.

Nevetségesek az ilyen általánosítások.

2013. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Hogy mennyire baloldaliak, azt bizonyítja, hogy pl. Óbudán már 20 éve fideszeseket választanak meg, pedig a lakosság nagy része panelban lakik.
2013. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

A "panellakó" kifejezés már lassan szinte pejoratívvá válik.

Azok a jellemzők, amelyeket leírtál, bármilyen lakásban élőkre vonatkozhat.

Itt inkább családi problémák vannak, azok meg sajnos, gyakoriak, mindegy, hol, milyen körülmények közt is laknak az emberek.

Rossz lehet Neked, hogy nem kedvelnek Téged a partnered szülei. Elvannak a saját kis világukban, nem értik, hogy más érdekes is létezik azon túl, van, aki másképp látja a dolgokat, hobbija, tervei vannak.

Egy fedél alatt laktok?

Nem lehet egyszerű a barátnődnek sem ebben a helyzetben.

A szüleinek el kéne fogadniuk a szíve választottját, akár tetszel nekik, akár nem.

2013. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy hoztad összefüggésbe ezeket a tulajdonságokat a lakóhelyük típusával. Ennyi erővel (sőt) ugyanígy kereshetnél összefüggést a végzettségük, életkoruk, munkahelyük, egészségi állapotuk, jövedelmük, hajszínük vagy étkezési szokásaik alapján.

Ha van olyan, hogy konyhapszichológia, akkor ez meg "konyhaszociológia". Bár még annak is rossz.

2013. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 first drop válasza:

Senkit nem lehet beskatulyázni a lakóhely alapján, ez olyan, mintha a bőrszín alapján ítélnének... A család egyedi viselkedése a gond, nem a panel, mert családi házban is lehet igénytelenül és undorítóan élni és viselkedni!

Én ma kaptam egy beszólást attól, akit jó barátomnak véltem: " Hát mér, szerinted aki panelban lakik, annak van pénze lovagolni?"

Itt pattant el a cérna, mert élnek gazdagok is csodaszép lakásban, és nem tehetek róla, hogy apám elhagyott minket és elb@szta az életünket, pedig sokáig faluban éltünk.

2013. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!