Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti használjátok az alábbi...

Ti használjátok az alábbi kifejezéseket? Minek? Mi változik, ha ezeket kívánod másnak?

Figyelt kérdés
jó utat, sok sikert, jó étvágyat stb.
2013. jan. 31. 21:54
 1/6 yuda ***** válasza:

Úgy hiszem erő van a szavakban akár jót, akár rosszat mondasz.

Ráadásul két irányba hat. Arra akire mondod és visszahat rád.

Megmondom őszintén, nem emlékszem egy olyan emberre sem, aki sokat átkozódik, mocskolódik és vonzó személyiség lenne.

Olyanra viszont saját környezetemből több példát tudok, akik jókat igyekszenek mondani másokra és derűsek, jókedvűek--hiszen önmagunkra is visszahat amit kimondunk.


Ha jókat kívánsz mások életére... jó étvágyat, jó utat...-akkor kellemes embernek, udvariasnak fognak tartani.

Azt hiszem ez jó nem?!

2013. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető udvariasság.
2013. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket üres szavaknak tartom. Max udvariasságból mondom csak. Amolyan elköszönésként pl.

Én a "jó legyél" szókapcsolatot szoktam használni, de azt is csak ilyen beszélgetés lezárásként.

2013. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak akkor mondom, ha komolyan is gondolom. Csak úgy a levegőbe nem.
2013. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok sikert - alapvető udvariasság, ha mondjuk valaki azt meséli, hogy vizsgája lesz másnap.

Jó étvágyat - a legalapvetőbb udvariasság kajálás előtt.

Még a "vigyázz magadra"-t szoktam mondani, ezt komolyan is gondolom. Ebben a mai világban...

2013. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom,ide tartoznak a kulombozo koszonesi ( udvozlesi ) formak is.A "szia "szerintem csak szerelmesek kozott volna alkalmas, jelentese , bar kevesen tudjak : SZeretlek,Imadlak Angyalom , a " kezcsokom , kezeit csokolom " azok irant megfeleloek,akiknek minden tovabbi nelkul is kezet csokolhatunk. Ertelmetlen ferfiak kozott, akarcsak a szia.
2018. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!