Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szolgáltatók mind elkényelme...

A szolgáltatók mind elkényelmesednek, ha már biztos vendégnek hisznek?

Figyelt kérdés

Barátnőm kozmetikusairól panaszkodott, hogy az elején milyen lelkesen dolgoznak, aztán ez mindig alábbhagy, ha egy jó ideje rendszeresen jár hozzájuk, így nem győzi időnként cserélgetni őket.

Én most második (két különböző szakterületű) magán orvosomnál tapasztaltam ugyanezt. Az elején még hihetetlen odaadás, figyelmesség van, el is vagyok ájulva micsoda helyre kerültem. Aztán a hónapok múltával már cseverésznek a fejem felett, miközben rajtam dolgoznak. 5 perc alatt letudnak. Vagy a másik, telefonon gyors magánbeszélgetést folytat, holott eleinte ha csörgött a telefonja rendelés alatt, rögtön kinyomta és nem győzött szabadkozni, hogy elnézést.. Most meg már miért ne? Szóval valahogy már oda se figyelnek az emberre.

Persze mindenkinek lehet rossz napja, vagy várhat fontos hívást. Ezeket meg is értem. De itt általában csak arról van szó, hogy félvállról foglalkoznak veled, mert már úgyis oda fogsz járni.


Ez ennyire általános, vagy csak mi vagyunk ilyen pechesek?


2013. febr. 22. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én azt gondolom ez általános. Sajnos ilyen az emberi természet, ha biztonságban érzi magát, akkor elkényelmesedik. Tisztelet a kivételnek.
2013. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám azt, hogy ez mindegyikre igaz (pl. az én kozmetikusom egy tündér :D), de alapvetően sajnos vannak ilyen tendenciák. Kb. mint egy párkapcsolat: a lényeg az, hogy megszerezzük a másikat/az adott vevőt. Ha már folyamatosan jár hozzájuk, akkor sokan már nyert ügynek veszik, és inkább az új vevők beetetésén törik magukat.


Igazából ebben az egészben az a legrosszabb, hogy ugyan a kihalakat (mint pl. a kozmetikusok, fodrászok, pincérek stb.) meg pofára lehet ejteni, meg ki lehet golyózni, ha mki lelép, akivel már nem foglalkoznak olyan odaadással, de van, amikor már annyira túlnövi magát az egész, hogy csak na. Pl. az egykor szenzációs, híres éttermek, cukrászdák. Csak a nevük viszi őket, és megtehetik... anyukámék voltak Gerbaudban nemrég, vmikor karácsony tájékán, mert külföldi rokonaink oda szerettek volna menni... választék, amit egy ilyen neves helytől elvárhatna az ember, nuku (semmiből), az árak baromira el vannak rugaszkodva (vmi 2+ e Ft egy szalámis szendvicsért... mintha vmi ilyesmit mondtak volna, a kávé is kb. annyi), a kávék, sütik pocsékak...

és ez a legszélsőségesebb példa... ha vkinek a híre elterjed, hogy jó, az simán megcsinálhatja ugyanezt, mert nem fog sosem annyit veszteni az ügyfélbázisából, hogy megérje neki változtatni, sajnos...

2013. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!