Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg ennyire nincsenek...

Tényleg ennyire nincsenek tisztában a legalapvetőbb illemszabályokkal sem a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

Kérdésemet ez a kérdés ihlette:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Egy illemtudó fiatal kérdése, de folyamatosan lehurrogják.

Pedig ha valahova vendégségbe megyünk, alap, hogy ILLIK vinni valamit.



2013. febr. 26. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol tartják ezeket a szokásokat és mint te is tudod, manapság a szülők és az iskola sem fordít energiát illemtanra.
2013. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az illemszabályok folyamatosan változnak s egy adott korban és területen sem tartja magát mindenki ugyanúgy hozzá. Ebben nem látok semmi problémát.
2013. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem olyan merevek az illemszabályok, mint régebben.


Az én szüleim pl. sosem vártak el senkitől semmit, ha kaptak egy üveg bort bemutatáskor, akkor annak nagyon örültek - de valószínűleg ha minden barátom (nem mintha sok lett volna belőlük) bonbonnal, borral érkezik, akkor néha hülyén érezte volna magát az anyukám.


Nem mindenkinek olyan fontos már ez - sokan többre értékelnek 1-1 őszinte mosolyt, a látható jószándékot, mint ezeket az ajándékokat. Mert sajnos ajándékot vinni mindenki tud, de az előbbieket teljesíteni a fele sem.


Szép dolog az ajándék, de csak akkor, ha jó szívvel adják, és nem kötelességből - emiatt nem is érdemes elvárni :)

2013. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem alap. Körülmények és kapcsolatok függvénye. Mint írták, a megfelelő hozzáállás, kedvesség, bizalom és más pozitív emberi tulajdonságok hamar felülírják az esetlegesen hozott/nem hozott virágot. Az viszont az elemi együttélési szabályokhoz tartozik, hogy mindenki (vendég és vendéglátó) figyeljen másikra, igyekezzék megérteni a szempontjait és úgy cselekedjék, hogy az mindenkinek kellemes legyen. Ez néha nem is olyan könnyű.
2013. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem furcsa. Én még soha nem mentem sehova üres kézzel. Nálunk alap, hogy valami apróságot, virágot, italt, bonbont viszünk a háziaknak.

Ha gyerek is van, akkor még neki is valamit.

2013. febr. 26. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!