Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hova tart a világ, hogy azok...

Hova tart a világ, hogy azok nézik le a másikat, akinek nincs/nem teheti meg?

Figyelt kérdés

Most lehet nagyképűnek fog gondolni az, aki olvassa az írásomat, de nem vagyok az. Pont ezért aggaszt ez a dolog,. és nem tudom hová tenni.

Azok néznek le az osztályból, meg máshonnan, akiknek nincs olyan dolguk mint ami nekem, van, vagy amit megengedtek a szüleim, hogy használjam...

Pl. autó. Suliba autóval járok, nem az enyém, apámé, de Ő anyámmal megy egy munkahelyre, és nem használják. Nem egy vadiúj BMW hanem egy átlagos Opel.

Soha, ismétlem soha nem voltam nagyra azzal, hogy én kocsival megyek a suliba, mások meg busszal. Soha nem mondtam nekik, hogy gáz hogy BKV-val járnak, én meg nem.

És mégis lenéznek emiatt.

Hallom, mikor egymással nevetgélnek, hogy hogy kaphattam jogsit, meg hogy én kocsival járok...

Az öltözködésem se tetszik nekik. Jó, nem a turkálóból vásárolok, márkás cuccok, meg márkás farmert hordok, de nem minden héten veszek új farmert 20k ért, meg ilyesmi. Van 2-3 pulcsi ami tényleg márkás, és azokat hordom.

És mégis azt mondják, hogy tiszta gázak a cuccaim...

Telefonom is elég jó, nem egy utolsó, de nem Ihpone 5 meg ilyesmi, a mai telefonoknál egy középkategóriánál 1 fokkal jobb. Az se tetszik nekik...


És nem értem mi bajuk. Sose villogok a cuccaimmal, pont hogy nem hangoztatom, hogy kocsival járok, meg nem villogok semmivel. Nem én dolgoztam meg ezekért, hanem a szüleimtől kaptam, miért villognék mástól kapott dolgokkal?

A bátyám azt mondja fura amit mondok. Azért mert az Ő idejében pont fordítva volt. Akinek volt kocsija, meg jó cuccai, meg drága telefonja, na az nézte le azt aki BKV-zott, márka nélküli cuccokban járt, meg hasonló...


De mégis miért néznek ŐK le engem? Itt elvileg nekem kéne lenéznem őket, hiszen én vagyok a "jobb" helyzetben.

Én mégsem teszem ezt.

Mi van a világgal?



2013. márc. 25. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Irigyeid vannak, ennyi az egész. Gondolom az osztályelsőt is ugyanígy kibeszélik.
2013. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ettro ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük. Pont azért teszik ezt, mert nem tudnak mást tenni. Te jobb vagy náluk, de inkább azt mondanám kitűnsz a többi közül.


A legjobban viszont az idegesítheti őket, hogy nem tudnak lehúzni a maguk szintjére. Nekik nehezebb eljutni a te szintedre, ezért az egyszerűbbet választják, megpróbálnak lehúzni a sajátjukra.


A rohadt krumpli effektus. Tegyél egy rohadt krumplit egy láda jó közé és elrohasztja az összeset.


Egyébként nem néznének le, ha nekik is meg lenne az esélyük arra, hogy kocsival járjanak. Vagy hasonló életmódot folytassanak.


A lényeg, hogy nem kell viszont lekezelőnek lenni, és lenézőnek lenni, mert akkor biztos, hogy te leszel a negatív.

2013. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
irigyelnek és ennyi az egész :) máskülönöben ne törödj velük :)
2013. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudod mindig van egy vagy két olyan ember az osztályban/közösségben akit a többség kiközösít. Ez az ember lehet gazdag, szegény, ronda, szép, jó tanuló, rossz tanuló, visszahúzódó, lehet testi hibája, fogyatékossága, stb. A lényeg, hogy a nagy többségtől különbözik.

Ez pedig egyenes út a kiközösítésig, mert "végre van valaki akire rá tudunk szállni együtt a többiekkel".

Általánosban engem is kiközösítettek, de középiskolában például nem. Attól függ, hogy az ember milyen kreténségi szintű osztályba kerül.

Most szerintem pont abban a helyzetben lehetnek az osztálytársaid, hogy kialakítottak egy képet a gazdagabbakról (hogy ők nagyképűek, stb). Ha pedig egyszer elszakad a cérna nálad, és valami durvábbat visszaszólsz nekik, akkor majd igazolva látják ezt a képet, és nyugtázzák, hogy igazuk volt.

Szerintem azért ne változtass magadon és a dolgaidon, mert másnak az nem tetszik. Ha megteheted akkor tedd meg és ne foglalkozz a többiekkel.

2013. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Nincs mit csodálkozni az irigységen, mikor ebben az országban bizony bőven vannak diákok, akiknek a szülei ez ennivalót is nehezen teremtik elő, te meg már kocsival jársz be, ami azért magyarországon nem megszokott dolog diákkörökben.Ha nekik jó a BKV, neked miért nem?Ez tapintat kérdése is.Jó, lehet, hogy nem villogsz vele, de ez őket nem fogja megvigasztalni.Nem tudom, mit vársz tőlük, talán dicséretet?Talán ha próbálnál alkalmazkodni, nem a suliba járnál a kocsival és nem oda vennéd fel a márkás cuccaid, akkor nem röhögnének ki.Esetleg, ha néha elfurikáznád őket a kocsival valahova, vagy a felesleges jó cuccaid nem a kukába dobnád, hanem odaadnád szegényebb osztálytársaidnak, akkor jobban megkedvelnének.

Én a 90-es évek elején voltam diák, nos ott nem volt szokás mást lenézni.Akik elkezdtek kallódni, negatív stílust felvenni, azokat próbálta az osztály jó útra téríteni, terelgetni.Ai meg szegény volt, annak közösen összedobtuk a megunt de jó minőségű ruháinkat és neki adtuk, meg elkísértük vásárolni és kapott egy kis stílus tanácsadást.

De mondom, ahány osztály, annyiféle közösség.Alkalmazkodni egyszerűbb.

2013. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, nem csórók. Csak ők nem a "kocsival járok suliba" dolgot csinálják, hanem megveszik a vadiúj Iphone 5-öt, és bulizni járnak minden pénteken...

Azért nem kell őket sajnálni...

2013. márc. 25. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Hagyd őket a fenébe.


Én a helyedben, viszont csak akkor ülnék autóba, ha hosszabb útra megyek. A parkolás suliban gondolom ingyen van, de ha nem, akkor máshol kell megoldani, ami fizetős lehet, és a benzin sem olcsó. Pesten praktikusabb a tömegközlekedést választani, mint az autóval való közlekedést.

A környezetvédelemről nem is beszélve.

2013. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy szem ember, aki kocsival járt be.

Nálunk ilyen lenézés nem volt.


Egyszerűen ne foglalkozz velük, de légy nyitott, ha valaki irigyen reagál, az had rágja magát. Ennyi.


Irigyeid pedig mindig is lesznek, de mindig hozzájuk fogsz alkalmazkodni, meg benyalni, hogy ne cseszegessenek?

Egy idő után ezt a színészkedést is megunod.

Úgyhogy te légy természetes,kedves, és aki pedig ítéletes veled, az így járt.

2013. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!