Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lepődik meg mindenki és...

Miért lepődik meg mindenki és háborodik fel, ha bunkón viselkedik egy nőnemű és ezért felpofozom?

Figyelt kérdés

Egy fruska a metrón múltkor nagyon szúrta a szemem, ott trécselt az ajtóban a barátnőjével, szóltam neki szépen, hogy álljon arrébb, mert zavar másokat a felszállásban.

Erre flegmán rám nézett: Van ott elég hely, mi közöd hozzá.

Mondom neki: Ember nem hallod mit mondtam? Állj már arrébb az útból, mert olyan taslit kapsz, hogy leszáll a fejed.

És még neki állt fejlebb, hogy mi a *** bajod van tahókám? Lehet próbálkozni... stb, ekkor kapott egy taslit tőlem, mindenki felhördült. Persze elkezdett sipítozni, meg odajött pattogni egy nádszál gyerek, hogy a nőket ne bántsam stb, de végül rájött, hogy van köztünk egy kis súlykülönbség, úgyhogy visszasunnyogott...


Érdekes, miután a lotyó lefejelte az ajtót, egy darabik makogott, de egyből tudta, hogy arrébb kell állnia, csak duzzogott magában, de megmondtam, ha nem hagyja abba, kap 1 másikat is.


Na már most nőnek nevezhető az ilyen, aki így viselkedik és így beszél valakivel? Mi ezen a felháborító, hogy ha 20 éves kislányt nekem kell megnevelni mert az apja nem tanította meg?

Magyarázza már el valaki, hogy hogy lehet bánni az ilyenekkel, ha nem úgy, hogy pofán vágom? Mert a szép szóra nem hallgat. Én meg nem vagyok az a fajta, hogy kussoljak, miközben szegény néni kapaszkodni se tud mibe, mert mindkét oldalon állnak.


És a hülye parasztok még elkezdenek pampogni, hogy tisztelet, stb. Egy taknyos kölyöknek nem kell másokat tisztelnie?


Hová halad a világ ezzel a sok degenerált fiatallal? De ez már enm az első eset volt, hogy így viselkedtek velem, még férfiak sem mertek így viselkedni, mert nem 2 kiló vagyok, de szerintem pont ezért mernek beszólni a lotyók, mert azt hiszik, őket nem meri megütni senki.


Mielőtt jönne a sok rizsa, diplomám van, szoktam olvasni, érdekel a kultúra, és el is várom másoktól, hogy ne úgy viselkedjen, mint egy vadbarom, és tisztelettel bánok másokkal AMÍG ŐK IS ÚGY BÁNNAK VELEM.


Attól tartok a feminizmusnak is sok köze van ehhez.



2013. márc. 29. 19:11
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem feminizmus, ez degeneráltság.

A csaj bunkó volt, de láttam ilyet pasiban is, mégsem mondom hogy na a szemét macsó férfiak így meg úgy.


Csak szólok, hogy az IGAZI feminizmus nem többletjogokat akar a nőknek, csak azt, hogy ugyanazért a munkáért ugyanolyan bért kapjanak, stb. Amíg meg nem volt feminizmus, addig a hölgyeknek átadták a helyet és a jelenlétükben tiszteletlenség volt rágyújtani, úgyhogy a bunkó utastárs viselkedését ne fogd a feminizmusra.

2013. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem, hogy jön ide a feminizmus.


A nőket nem azért nem szép megütni, mert nők, hanem mert fizikailag gyengébbek. Tehát bárki, aki tőleg gyengébb (legyen férfi vagy nő), undorító dolog bántalmazni. De ezt neked is kéne tudnod, ha annyira bölcs vagy.

Persze az más, ha ő esik neked és védekezel. Viszont itt nem ez történt.

Engem is idegesít ha oda állnak be, vagy ha nem mozdulnak, viszont ha szépen kérem, félreállnak. Eddig még nem volt gond.

Habár már én is álltam be ajtóba, elismerem. És valaki morgott is, mert ugynott akart felszállni, de könyörgöm: 1 lépést kellett volna tennie, hogy a bal oldalon lépjen fel.


Szóval...azért háborodnak fel, mert bunkóság.

2013. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
87%
*tőled
2013. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
87%

Azért ezt lehetett volna még egy kicsit a te szempontodból is kulturáltabban intézni.

Például nem feltétlenül kellett volna a 2. mondatodban rögtön fenyegetőzni.

Ebből a szempontból te is bunkó voltál, attól, hogy ő is még nem mentesít téged.

2013. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"Mielőtt jönne a sok rizsa, diplomám van"


Innen is látszik, hogy diplomával intelligenciát nem osztanak. Örülj neki, hogy rendőrt nem hívott. És ezt nem a feminizmus mondatatja velem, ha fiúval csináld, akkor is azt mondom, bunkó vagy.

2013. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
96%

Mert

1. Nem pofozunk fel minden bunkót, akivel találkozunk! Itt kezdődik. Pofozkodást nálam csak az indokol, ha engem pofoznak. Különben primitív szokás.

2. Magunknál gyengébbet sem ütünk meg! Vajon egy 2 ajtós szekrénynek is lekevertél volna egyet?! A 20 éves kislányokat könnyű megtalálni!

3. Miért szólsz bele, hogy hova álljon, ha ilyen pofozkodós vagy, feltételezem nem szépen szóltál, hanem utasítottad.

2013. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

"A csaj bunkó volt, de láttam ilyet pasiban is, mégsem mondom hogy na a szemét macsó férfiak így meg úgy."


Igen, csak tudod nem kezd el mindenki ajvékolni, ha megcsapok egy férfit, bár én még férfiban nem találkoztam ilyennel. Volt ilyen srác, aki figyelmetlen volt, de mikor megkértem rá, észnél volt.


"Csak szólok, hogy az IGAZI feminizmus nem többletjogokat akar a nőknek, csak azt, hogy ugyanazért a munkáért ugyanolyan bért kapjanak, stb. Amíg meg nem volt feminizmus, addig a hölgyeknek átadták a helyet és a jelenlétükben tiszteletlenség volt rágyújtani, úgyhogy a bunkó utastárs viselkedését ne fogd a feminizmusra."


Pont erről beszélek, addig is tisztelték a nőket, amíg nem volt feminizmus.


"A nőket nem azért nem szép megütni, mert nők, hanem mert fizikailag gyengébbek. Tehát bárki, aki tőleg gyengébb (legyen férfi vagy nő), undorító dolog bántalmazni. De ezt neked is kéne tudnod, ha annyira bölcs vagy. "


Látom neked is el kéne egykét egyenjogúsági lecke... Nem értem mire fel van ennyi felvágott szájú kölyök manapság az utcákon.

Ezt bezzeg lehet minden következmény nélkül, tahó, pofátlan módon beszélni a másikkal. Aztán meg pityeregni, hogy a bácsi szájonvágott, mert feleseltem neki...


"Persze az más, ha ő esik neked és védekezel. Viszont itt nem ez történt. "


Értem, tehát ha én állok meg mondjuk az ajtó közepén, és valaki szépen megkér, hogy álljak arrébb, akkor minden következmény nélkül visszapofázhatok neki, meg hülyének nézhetem? Bizonyára akkor is ezt állítanád, ha a te nagymamád akart volna felszállni...


"Engem is idegesít ha oda állnak be, vagy ha nem mozdulnak, viszont ha szépen kérem, félreállnak. Eddig még nem volt gond. "


Értem, tehát olyan dologról akarsz te nekem okoskodni, amiről semmi tapasztalatod nincs, ezért pofátlan nagyszájú módon taknyos kölyköt játszol. Na ez a baj a mai fiatalokkal, kicsit sokat képzelnek magukról...


"Habár már én is álltam be ajtóba, elismerem. És valaki morgott is, mert ugynott akart felszállni, de könyörgöm: 1 lépést kellett volna tennie, hogy a bal oldalon lépjen fel. "


Mindjárt kibújik a szög a zsákból, hogy te sem vagy különb, ezért véded.

Nem tudom hány éves vgy, de elmagyarázom neked: az ember közösségben él, és a közösségben együttműködésre van szükség, hogy az emberek békében tudjanak élni. Ahhoz, hogy ne okozzunk bosszúságot egymásnak, figyelmesnek kell lennünk. Ha nem voltunk figyelmesek, akkor elszégyelljük magunkat, mert van bennünk gerinc, és jó emberek akarunk lenni. Bocsánatot kérünk. Ha nincs, akkor elkezdünk feleselni meg okoskodni.

Addig változz meg, amíg tudsz, különben belőled is ilyen senki lesz, mint ebből a lotyóból. Nem ismerem a családi háttered, de biztos vagyok benne, hogy ha normális szüleid vannak, vagy rokonaid, ők is azt szeretnék, ha figyelmes, tisztességes ember vagy.

Remélem érthető voltam.


"Például nem feltétlenül kellett volna a 2. mondatodban rögtön fenyegetőzni.

Ebből a szempontból te is bunkó voltál, attól, hogy ő is még nem mentesít téged."


Hanem? Álljak le szájalni vele mint a kislányok? És akkor mi változik? Mi rossz van abban, ha valakinek a tudtára adom, tehát adok neki még 1 esélyt, és felkészülési lehetőséget, hogy hagyja abba, mert meg fogja bánni?

Szerintem meg azt is csinálhattam volna, hogy az első bepofázása után szó nélkül lecsapom.

2013. márc. 29. 19:55
 8/46 anonim ***** válasza:
95%
Na jó a válaszaid alapján látszik, hogy te is egy bunkó vagy, erről ennyit...
2013. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

"Innen is látszik, hogy diplomával intelligenciát nem osztanak. "


Az intelligenciának meg semmi köze az etikához, innen is látszik, hogy neked egyik sem jutott. Ráadásul senki sem mondta, hogy ettől leszek intelligens, vagy hogy egyáltalán annak tartom magam.

Innen is látszik, hogy csak addig mertek pofátlanul ugatni, amíg nincs ott előttetek a másik.

Mert kb 40-60 ember volt abban a kocsiban, mégsem mert senki sem szólni a lotyónak, pedig már negyed órája ott állt az ajtóban.


" Magunknál gyengébbet sem ütünk meg! Vajon egy 2 ajtós szekrénynek is lekevertél volna egyet?! A 20 éves kislányokat könnyű megtalálni! "


Ja, hogy valakinek nincs vér a pucájában, se gerince, hogy kiálljon önmagáért, nem hogy másokért, az az ő dolga. Nem ehhez kéne igazítani az etikettet, hogy aki kisebb, azzal bármit megtehetek. Tudod régen még voltak igazi férfiak, akik az életüket is képesek voltak áldozni valamiért, miközben tudták, hogy meglehet, elvesztik a csatát. De legalább emberként haltk meg, nem meghunyászkodó kétszínű gerinctelen pondróként.


"3. Miért szólsz bele, hogy hova álljon, ha ilyen pofozkodós vagy, feltételezem nem szépen szóltál, hanem utasítottad."


Konkrétan azt mondtam neki, hogy "Elnézést, arrébb tudnál állni? Mert zavar másokat a felszállásban." Semmi mögöttes megcsavart hangsúly, meg ilyenek.


"De, a nők bunkó viselkedése és hisztijének sokszor köze van a feminizmushoz, és már rég többlet jogokért harcolnak, nem azért, hogy egyenlőek legyenek. Sok fiatal ribi..öö.. vagyis nő teljesen el telve attól,h nőnek született, riszálja magát, és azt hiszi neki mindent szabad, csak mert nőnek született. Sztem jól tette a kérdező, amit tett, mondjuk én nem ütöttem volna meg a helyében, de vannak emberek, akikkel egyszerűen nem lehet máshogy bánni, mert nem értenek a szép szóból. És igen, jóé írja a kérdező, sok nő pont ezt használja ki, megy a verbális terror a férfi felé, provokálja, aztán ha elcsattan egy pofon, akkor kezdődik a hiszti,h mekkora lúzer,h nőt üt meg."


Erről van szó, én is megértettem volna, pedig régebben lehet hogy én sem tettem volna meg. Csak mikor 2-3 eset már megtörtént, akkor az ember igazodik a világhoz, én nem az a fajta vagyok, aki mindent eltűr, meg lenyel. Igaz, akkor még nem volt ennyi nagyszájú fruska, aki visszaszólt volna.

2013. márc. 29. 20:08
 10/46 A kérdező kommentje:

Nem te vagy az első elsunnyogó giliszta, akivel találkozok. Mindig ezt csináljátok, valami nem tetszik nektek, szólni is alig mertek, azt is csak távolról, ha elfordulok, érveitek sosincsenek.


Itt sem sértegettem senkit, de ha valaki pofátlan hangnemet üt meg, akkor nem teszem a birkát, mint ahogy ti szoktátok. Elismerem, hogy manapság elég kevés embernek adatik meg, hogy gerinces életet éljen, és hogy így próbáltok másokat kikezdeni, csak ez nálam nem működik, mert az én személyiségem nem kompromisszumokból meg komplexusokból épül fel. Aki antiszociális, az viselje el a következményeket. Majd ha 500 év múlva megalakul a tahókommandó, vagy legalább minden utcában lesz egy csendőr, akkor lehet hívni őket, hogy a kishölgy közösség elleni cselekedetet tett. Addig, amíg ilyen elfajult helyzetek uralkodnak az országban, nekünk kell kézbe venni a helyzetet.

2013. márc. 29. 20:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!