Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy az ember...

Miért van az, hogy az ember szívesebben takarítana másnak a házában, mint a sajátjában?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek egy barátnőmhöz, vagy ismerősömhöz, és rumli van a házban, mosatlan a konyhában stb, leküzdhetetlen vágyat érzek, hogy nekiálljak takarítani. De ha a saját portámról van szó, ez már nehezebben megy :) több ismerősöm is megerősítette ezt a tényt, de mégis, miért van ez?
2009. szept. 23. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyen érzést, sőt, ha jobban meggondolom, nem is szivesen takaritanék más házában. Lehet, hogy ez "csak" a fiatalok körében járványos? De nem baj, beszéljétek meg mikor, hol, kinél találkoztok, és takaritsatok egymásnál, az anyu mindenféleképp nagyon fog örülni, a munka nem lesz unalmas és fárasztó, közben meg mindent ki lehet beszélni. Nem jó ötlet?
2009. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem jutott eszembe,hogy másnál takarítsak,még akkor sem ha ott kosz vagy rumli volt.Elég nekem a saját háztartásom.Mindenki tartson rendet és tisztaságot a saját otthonában.
2009. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint csak mi néhányan érezzük ezt :)

De amúgy az tényleg jó ötlet hogy összecsapódni és végigjárni mindenki házát :D

2009. szept. 24. 00:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek, nálam gyakran előfordul. :)

Gyerekekre szoktam vigyázni, és sokszar van, hogy ha srácok nyugisak, akkor elmosogatok vagy ilyesmi. Lehet, hogy azért van, mert ott megköszönik, itthon meg alap kéne, hogy legyen...:S :)

2009. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Más házában ez még nem jutott eszembe, de a munkahelyemen én is szívesebben mosogatok el, mint otthon... lehet, hogy én e típus altípusa vagyok akkor? :D

Arra gondolnék, hogy egy közösségben szeretjük magunkat jobbnak mutatni, mint amilyenek valójában vagyunk, jelen esetben hogy rendszeretőbbek az átlagnál. És otthon tényleg nincs, aki észrevegye és megköszönje, vagy legalább is nem túl gyakori... sajnos.

2009. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én nővéremnél szoktam takarítani amikor ottvagyok havonta egyszer-kétszer, amikor meg őjön, akkor pedig ő szokott helyettem. tiszta hawaii:D
2009. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!