Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti szoktatok még dvd-t, zenét...

Ti szoktatok még dvd-t, zenét v mást vásárolni vagy inkább letöltitek?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiságból kérdem. Nem dolgozok semmilyen kalóz vadász cégnek. (és az oldal is anonim)

Én őszintén úgy vok vele h ha van rá mód mért ne.


Köszi a válaszokat.

24 F



2013. ápr. 23. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást... legalábbis zenénél és sok egyébnél van mód a digitális vásárlásra, majd legális letöltésre, amit én előnyben is részesítek, mivel praktikusabb és biztonságosabb, mint a rövid élettartamú optikai tárolók, amikről már biztonsági mentést sem csinálhatsz legálisan.


A filmek digitális terjesztése viszont sajnos csapnivaló és a fentebbi okok miatt nem is szívesen adok pénzt értük, pedig a jobb filmekre nem sajnálnám.

2013. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Letöltöm, vagy megnézem/meghallgatom először online. Ha tetszik, és többször is visszatérnék rá, akkor megveszem, ha egyáltalán megjelenik Magyarországon. A régi kedvenc előadóim új lemezeit mindig megveszem, bár zenét általában inkább Youtube-on hallgatok. Zenét nem szeretek letölteni, az online vagy saját lemezről megy. Filmet is inkább online szeretek megnézni, a rossz minőség ellenére is. Aztán ha tetszik, akkor van, hogy elmegyek moziba is (ha mozifilm), vagy megveszem amikor megjelenik. Amit nem találok online, de le tudom tölteni, azt letöltöm, megnézem, majd törlöm. Tehát ha szigorúan a kérdésedre szeretnék válaszolni: inkább megveszem, mert letölteni nem szeretek semmit.
2013. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én zenét online vagy rádión keresztül használok, filmet általában online, de nagyritkán letöltök. Amit a legtöbbször töltök azok játékok, a vicc, van olyan játék amiben kalózosan kevesebb hiba van, mint az eredetibe. o_O
2013. ápr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Meg én videót is szoktam nézni.
2013. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Seperc alatt letöltök bármit a netről ingyen, miért adnék érte pénzt? Nem igaz az sem, hogy ez így rosszabb minőség. Vegye meg az, aki érzékel különbséget.

Amíg nem volt mp3, nem volt torrent, nem volt okosteló és mp3 lejátszó, addig előfordult, hogy megvettem.

2013. ápr. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A szerzői jogi törvény szerint filmet és zenét legálisan tölthetsz le Magyarországon. Ugyanis a jogdíjat kifizeted az adathordozó árában az Artisjusnak.

Ráadásul januárban módosították a törvényt úgy, hogy már torrenten is legálisan tölthetsz le, ahol visszatöltés is történik.

2013. ápr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 99 illetve 499 Ft-os DVD-k polcát időnként megnézegetem a közértben, olykor igazi gyöngyszemeket is lehet találni rajta. 500 Ft-nál többet nem adok filmért, és azt sem túl sűrűn, de hozzájutottam már így egy pár nagyszerű klasszikushoz.
2013. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem veszek meg semmit amihez ingyen is hozzájutok. Kivéve, ha valami nagyon tetszik. Pár DVD-m van, néhány játékom is, és 2 db CD-m is. Megtehetném, hogy több mindent vásárolok, de nem. Nem azért kellene dolgokat kiadni a kezünkből, hogy jó sok pénz legyen belőle. 21n
2013. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hellosztok válasza:
39%
én azt mondom hülyeség hogy gyengébb a minősége mért lenne gyengébb? ugyan olyan mint az eredeti film/zene minek adjak érte pénzt?ha fel megyek torrentre ingyen meg van a legújabb mozi film vagy épp zene régen vettem vagy őszesen 4-db eredeti filmem írott vagy 100db Alsó hangon ingyen jobban szeretek filmezni meg zenézni :-D
2013. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó. Nekem is van asszem 5 eredeti filmem.

Ebből 2-t kaptam :)De az ilyen piece of shit kategória.

A zenéim meg mind YT-s letöltések.

Ingyen van :)

2013. ápr. 25. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!