Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem terjedtek még el a nyilvános piszoárok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többsége képtelen lenne akárcsak picit is figyelni a tisztaságra és rövidesen büzlö rémségek lennének, a környék szégyene.
2013. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Több európai nagyvárosban is működő konstrukció már.
2013. ápr. 28. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, csak ott valamivel kultúráltabbak az emberek, amit MO-ról nem lehet elmondani. ITT nem müködne semeddig, mire észbekapnának, addigra ami leszerelhetö, eltünne pár nap alatt.
2013. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A Kádár-korszakban volt minden városban. Volt szuterén jellegű, ezeknek még megvannak a maradványai lepusztulva, ráccsal lezárva. De voltak a belvárosi utcákon fülke-wc-k is, ezek már teljesen eltűntek sajnos.

Akkor viszont nem voltak plázák, ahol van nyilvános illemhely.

Emlékszem, mikor megjelentek az első McDonaldsok, sok ember a mosdójukat ingyenvécének használta. Akkor vezették be, hogy csak az ott fogyasztók mehettek be a fogyasztásuk után kapott blokkon levő kóddal (legalábbis Debrecenben így volt, máshol nem tudom).

2013. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TKA28 válasza:
Itt Szerbiaban mar masnapra hult helye lenne csak a xart hagynak ott :p gondolom Magyarorszagon is hasonlo a helyzet csk egy kicsit enyhebb szerintem
2013. ápr. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha gondoljátok tegyetek az ügyért: [link]
2013. ápr. 29. 12:29
 7/12 TYÜTYI2006 válasza:
Az a baj hogy az eltérő kultúrájú tesvírek ellopnák.
2013. ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ian Catman ***** válasza:
100%
4-es igaz, a 80-as évekig elterjedt volt mindenütt. Aztán eltűntek a WC-s nénik, leromlottak a helyiségek, elloptak mindent ami mozdítható, mocskos lett mind, és (ílyen szempontból jogosan) bezárták. Van, ahol működi, néhány aluljáróban Pesten. A megoldás csak ez lenne, kiadni koncesszióba azzal a feltétellel, hogy tisztán és rendben tartja. Akkor lenne is, kb. 500 forintért lehet pisilni. Bár van az a helyzet, amikor az ember a lelkét is eladná egy WC-ért....
2013. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valami ehhez hasonló megoldás sokkal költségkímélőbb lenne: [link]
2013. máj. 1. 18:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos én már többször voltam rosszul, mivel nem találtam illemhelyet! Jó lenne ha legalább nyáron a turizmus idején hordozható wc-t rakna ki a forgalmasabb útvonalakra. Ne csak nagyvásár v. virágkarnevál idején!!!
2013. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!