Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit várnak tőlünk az ilyen...

Mit várnak tőlünk az ilyen emberek? (lent)

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki találkozott már olyan stílusokkal, amiknek a követői vagy sok feketét, vagy csak feketét hordanak. Egy barátnőm is átváltott ilyenbe, és még ő van kiakadva, amikor az emberek furán néznek rá az utcán. Minden rossz szándéktól mentesen megmondtam neki, hogy egy talpig feketébe öltözött lány (plusz még fekete smink) nem szép látvány. És ő megsértődött, hogy mi nem tudjuk őket megérteni, mert hogy aki ismeri a stílus lényegét az nem tartja csúnyának a talpig feketét stb.


Az emberek nagy része tényleg nem ismeri ezeknek a stílusoknak a "mondanivalóját" de én belevágtam a fejszémet és utánanéztem az ő kedvéért. Csak hogy ez még mindig nem változtat azon, hogy nagyon csúnyán néz ki ezekben a szerelésekben. Miféle megértést várnak tőlünk az ilyen stílusok képviselői? Szeretnék a barátnőmén kívül más véleményt is ismerni.


2013. máj. 16. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Jól tetted, hogy elmondtad neki a véleményed.

Ettől vagy a barátnője, hogy elmered neki mondani az igazat, azt amint valójában gondolsz róla, még ha az negatív is.


Szerintem a barátnőd nem találja a helyét, ezért vette fel ezt a stílust, mert így "tartozhat" valahova... de elkell szomorítsam, így is egy senki marad. Nem a stílus teszi az embert.


Ezt értesd meg vele, hogy nem kell ezeket a gyökér divatmajmokat követni, anélkül is lehet valaki.

2013. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csak vagy majdnem csak feketét viselő stílusok között is vannak különbségek. Az egyik legellentmondásosabb (szerény véleményem szerint legvisszataszítóbb) a goth stílus. Ez a - lányok esetében - "nőiesen félelmetes": erős smink, fura frizura, hosszú csipkekesztyű stb. Állítólag van ennek a stílusnak valami mondanivalója (a kevés számú goth ismerősöm próbálta elmagyarázni, hogy mi, de nem igazán sikerült nekik), bár szerintem pusztán furák és visszataszítóak.

Vannak még a rockerek, metálosok: zenekaros póló, bakancs, szimatszatyor, lányok esetében kevésbé nőies. Ez sem szép, nem csinos, de legalább egyszerű, és érthető a mondanivalója is: szeretem az XY zenekart, tehát az ő logójukkal díszített cuccokat viselek.

Tényleg nem szépek ezek a stílusok (ahogy egyetlen szélsőséges öltözködési stílus sem szép), a mondanivalójukban pedig az a közös, hogy a viselőiket valamilyen megrázkódtatás vagy trauma érte életük során, amelyet úgy próbálnak feloldani, hogy kisebb-nagyobb mértékben formabontó módon öltözködnek és viselkednek. A társadalomtól való elkülönülésüket az öltözködésükkel is kifejezésre juttatják.

2013. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!