Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire fontos ma és számít...

Mennyire fontos ma és számít a klasszikus értelemben vett műveltség?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Fontos lenne, de ma még az egyetemet végzettnek is hiányos a műveltsége.
2013. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen körökben mozogsz. Szerintem fontosabb lenne a szakmának megfelelő jártasságot propagálni. Néha ijesztő, hogy "szakemberek" mennyire nincsenek tisztában az újdonságokkal, sőt az aktuális kérdésekkel. Az, hogy valaki nem olvasott elég szépirodalmi művet... hát engem különösebben nem zavar. A természetes intelligencia és empátia számomra fontosabb.
2013. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol. Vannak körök, ahol fontos (pl. olyan ismeretségi kör, ahol azért nem merül ki az összes beszédtéma a Való Világban, a focimeccsben, meg a ki kivelben), vagy ha olyan pályára mész, vagy illusztrisabb társaságban. De van ahol meg hülyének néznek, amiért olvasol... :S.
2013. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ahogy már mondták köröktől függ. Nekem van olyan ismerősöm akit úgy rúgtak át érettségin h Petőfit 1956-os forradalmárként definiálta.

Meg volt olyan aki Londont Brazíliába helyzete földrajz-on

Viszont ha van olyan ismerősöd v olyan körbe kerülsz akikről tudod h a szókincsük tovább terjed a b megnél és nem cserélik össze Prágát Podsdam-al és számukra Corvin és

Rákosi Mátyás sem ugyanaz a személy. Nos velük érdemes ilyen némelyek számára kevésbé ismert dologról beszélni mint pl építészet, festészet, történelem ,komoly zene...


Egyébként én kb 1 éve ki fölöttem egy általános műveltségi tesztet. Ilyen kérdések voltak benne h Ki az a Winston Churchill ? meg h ki Írta Az ember tragédiáját ?

Ki az a Liszt Ferenc ? Ki fedezte fel Amerikát ?

Hol van Koppenhága ?

A csaj teljesen ledöbbent h én milyen művelt vagyok mert csak 1 kérdésre nem tudtam a választ. (A tesztben több volt csak ezekre emlékszem.)

Hogy ez mennyire szomorú mármint a kérdéseket tekintve azt döntsd el te.

2013. máj. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!