Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás a pizzafutárnak...

Miért szokás a pizzafutárnak jattot adni?

Figyelt kérdés
Hiszen ez a munkája. A kamionsofőr se kap semmit a rakományból a célállomáson kiszállítás után! Hallottam olyat is, hogy fizetést egyáltalán nem kapnak, saját autóval, benzinnel kell rendelkezniük és a jatt a fizetésük. Szerintem ez baromság!!!

2013. jún. 5. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Az a szomorú, hogy ez nem baromág, hanem a szomorú valóság. A mi futársrácunk 4 órára van bejelentve minimálbérrel és ezen kívül annyi a pénze, ami jattot kap.

(Mondjuk a kocsi céges és a főnök tankolja.)

2013. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Mi csak 10-20 forintot szoktunk..
2013. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Mert végül is megszenved vele hogy elviszi nektek a kajátokat meg a legtöbb cégnél csak alig keresnek valamit.

Én 8 órás munkaidőben voltam igaz hogy ebből dolgoztam napi 4-5 órát mert amikor nem volt rendelés akkor otthon voltam és csörgött a telefon ha dolog van. Nekem kerestem sokat, napi 2000 Ft fixen, ha többet dolgoztam akkor nem volt plusz ha keveset akkor jól jártam hogy ennyit kapok, de saját autó kellett és magam kellett tankolnom. Nos elmondom neked hogy ameit kerestem 1 hét alatt kb 4-5 napos munkával az ugye 10 ezer most így kerekítve meg minden.

kb fél tank benzinem ment el akkor 10 ezerért tankoltam hetente és mi maradt a fizumból? A jatt. Igaz hogy sok helyen kaptam 100 Ft-os jattot de ez összesen 1500 Ft plusz volt és jó hogy a héten hazavittem úgy 5 ezer forintot ebből és 1 hónap alatt 20 rugó heti 4 vagy 5 napos munkával az édes kevés.

Ha a főnököm tankolta volna a saját autómat akkor sem kerestem volna annyira többet. 1 hónap után mondtam is neki hogy ez így nem jó, és leléptem.

Most egy népszerű étteremnél vagyok futás, ott azért jobban keresek céges autó, főnök tankol, igaz hogy több a munka de legalább havi 70 ezer bejön teljesen tisztán és azt legalább még élvezem is, mert mindig kell menni és nincs az hogy meló közbe hazajövök aztán ha nekiállnék valaminek már szól is a telefon hogy menjek be.

Ott nagyon ritka az amikor munka közbe hazamegyek mert éppen nincs rendelés. És egyszerre 3 an dolgozunk bent futárok plusz egy segéd mert ha a furgonnal megyünk akkor több kaját kell kivinni és arra megkapjuk az egyik mindenest aki a konyhán meg a pénztárban szokott dolgozni a lányokkal. De ez is ritka. De az több pénzt ér nekünk mert ugye ott láda szám kell pakolnunk többnyire és azért többet kapunk de az heti 1 alkalom és azt is az kapja meg aki akkor épp ráér.

2013. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert így is éhen halnak szegények. Képzelem, mennyi lehet a vizetésük.


Plusz, mert felcipeli a 3-ra a pizzát (nincs lift).


Hóban/szélben/esőben.


Szerintem.

2013. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Annyi ilyen kérdés van már...miért kell újra és újra ezt megkérdezni?

Ha akarsz adsz, ha nem akarsz nem adsz. Ennyi...


Nekem mondjuk megér 2-300 Ft-ot, hogy legközelebb ne köpjön bele a pizzámba :-)

2013. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 hozzászóló!

Amiről nem tudok ,az engem nem bánt. :D (a köpéses dolog például).

De a kérdést akkor hagyd akkor figyelmen kívül, örülj h van mibe beleköthetsz!


De a #3 számú válaszoló kielégítő választ adott, nagyon köszönöm a részletes indoklást! Erre voltam kíváncsi!

2013. jún. 5. 10:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem még a gondolat is elvenné az étvagyamat ha a pizza futárnak lenne oka belecsulázni a pizzámba...

Én azért adok jattot mert mindíg kedvesek(ha nem akkor nem adok)

mindíg normális pizzafutár jött ki eddig és ha adtam is jattot akkor megszólt hogy többet fizettem,mire ugye mondjuk hogy tarsd meg :)


Nem tudom nálatok hogy van de nálunk mindíg csak egy kis robogóval jönnek az meg ugye elég kellemetlen esőben.

2013. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hozzánk autóval jönnek, vidéki városban lakom. Ha ázik is, akkor keveset. : ) Nem azért tettem fel a kérdést, mert smucig vagyok, mert adok, ha van erre szánt apróm. Csak kíváncsi voltam, megérdemlik-e. A leírtak alapján igen.
2013. jún. 5. 13:47
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
hogy keveset keresnek? aki keveset keres annak váltani kell melóhelyet.
2013. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Könnyen beszélsz, majd ha te is abban a szituban leszel, hogy munkanélküliként próbálkozol öcsém... Akkor legyen nagy a szád.
2013. jún. 5. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!