Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyesek miért ellenzik a...

Egyesek miért ellenzik a kukák lelakatolását a kukaturkálók miatt? Kinek van szerintetek igaza?

Figyelt kérdés

Nem egy helyen olvastam már pl fórumokon, hogy sokak szerint milyen szemétség lelakatolni a kukákat, hogy ne tudjanak beletúrni a kukabúvárok. És szerintük így azt a kis élelmet is elveszik tőlük, amiket onnan ki tudnának túrni.


Viszont én meg azt látom, főleg itt a mi környékünkön, hogy amíg nem voltak a kukák lelakatolva, addig szépen jöttek a kukaturkálók, kitúrták ami nekik kell, közbe kiborították a fél kukát, aztán mint aki jól végezte dolgát, elmentek. A kukák meg ott voltak kiborítva, szanaszét, a szemeteket nem tették bele vissza, a kukások meg csak a kuka tartalmát viszik el. Tiszta szemetes volt már a környék, pont miattuk. Én el nem hiszem, hogy a mindennapi betevőt a kukákból szerzik, mert szerintem a kukák többségének tartalma inkább műanyag, flakon, papír, háztartási hulladék, nem épp ételmaradék.


Most akkor kinek van igaza?


Mi a véleményetek erről a témáról, illetve vitáról?



2013. jún. 6. 12:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ti lelakatolnátok a kukákat? (abban az esetben, ha az utcán van, mint nálunk v sok helyen, tehát nem külön tározóban)
2013. jún. 6. 12:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol most lakom,itt kulturáltak a kukázók,nem dobálják szét a szemetet.Cserébe mi ami olyan,nem beledobjuk,hanem mellétesszük (visszaváltós üveg,megmaradt,de nem romlott kaja,ruha)
2013. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fogaskérdés, nem lehet rá jó megoldást találni. Mindkét félnek igaza van a maga módján. A problémát azok miatt a guberálók miatt nem lehet megoldani, akik kiszórják a szemetet. Ha kulturáltan turkálnának és nem szórnák szét, engem aztán nem zavarna, hogy turkálnak (meg gondolom, mást sem). De ha 10 guberálóból 1 szétszórja a szemetet, a többi kilenccel is kiszúr, mert miatta lelakatolják a kukát, így a többi sem tud guberálni...


Én egy kicsit mégis afelé hajlok, hogy ne lakatoljunk. Hadd turkáljanak. Legalább adnak munkát az utcaseprőknek, elvégre a közmunkásoknak is kell valami tennivaló...

2013. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A megoldás az lenne (amely azonban nem megvalósítható), hogy meg kéne értetni a kiborítósokkal is, hogy miért ne borítsák ki. Hogy ha kiborítják, le lesz lakatolva, és akkor nem lesz honnan guberálni... Bár szerintem ez, akármennyire is lenne célravezető, csak elméletben működik.
2013. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem normális, hogy akárki turkáljon egy kukában, mindenképpen le kell lakatolni őket.
2013. jún. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a lelakatolás mellett vagyok - vagy ahogy nálunk csinálták, egy üres helyiségbe bevittük az összeset, és kulcsra zárjuk. Értem én, hogy a csöveseknek, guberálóknak nehéz megélni, de ahol pl. mi lakunk, ott pár csöves akkor is szanaszét hajigálta a cuccokat a kukából, amikor a kifejezetten ehető vagy használható dolgok (pl. ételmaradék, kenyérdarabok, már nem kellő ruha stb.) a kuka mellé lettek rakva. Ez nemcsak kifejezetten gusztustalan látvány, hanem iszonyatos mértékű bűzzel is jár, és majdnem mindig az ott lakóknak kellett visszapakolni azt, amit rendesen beletettek előtte is. És azt sem hiszem, hogy a kuka lenne az egyetlen hely, ahonnan ételhez tudnának jutni.


Arról nem is beszélve, hogy amióta kikutatták, hol lehetnek a kukák, egyesek meg is próbálták feltörni a zárat... na most az ilyeneknek lehet magyarázni, hogy jaj, kedveském, légy szíves ne szórd szét a kukából a szemetet, le sem fogja tojni, ha már neki nem jó, szenvedjen más is...

2013. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg fogas kérdés....

Nálunk is kiborogatják. Még a szelektívet is szanaszét borogatják. És nem tudom miért, más emberek oda hordják a szemetüket. (Romlott nyers hús, háztartási hulladék, minden egyéb.)

Szerintem nem lakat kell. Mert így a rendes, arra járó ember sem tudja kidobni a szemetét. Volt olyan, h több mint egy 30percen keresztül hurcoltam a zacskós kutya ürüléket, mert nem volt hova kidobni. Köz kuka nem volt sehol, a nagyokon meg lánc volt, még résnyire sem lehetett kinyitni. Inkább közterületes kellene, aki bünteti a szemetelőket.

2013. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!