Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nyakon öntöm vízzel az...

Ha nyakon öntöm vízzel az alattam lakót, virág locsolás címszón, mert állandóan kint dohányzik és miatta nem tudunk ablakot nyitni, az törvénybe ütközik?

Figyelt kérdés
Vagy csak megromlik a viszonyunk. Már nagyon unom, hogy állandóan telemegy a lakás cigifüsttel, ha mégis kinyitjuk az ablakot. De mondta, hogy ő a lakásában nem dohányzik. De így olyan mintha a mi lakásunkban dohányozna.
2009. okt. 11. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

1. Ha "viráglocsolás címszó alatt teszed, nem fogja tudni, hogy miért kapta, azt fogja hinni, hogy véletlen volt.

2. Én biztos, hogy nagyon szépen megkérném, hogy valahogy másképp oldja meg a cigizést, elmondanám neki, hogy bejön a füst a lakásomba, és nagyon zavar. Tehát először is normális emberi hangon.

3. Nem hiszem, hogy törvénybe ütközik, de bunkóságnak tartom.

2009. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már vagy 80 éves öreg banya, a lakásából olyan putri szag árad ki (kosz+cigiszag), nem hinném, hogy ebben a korban változtatna a szokásain, pl. hogy az utcán dohányzik, vagy leszokik majd valamikor.
2009. okt. 11. 18:51
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja meg korán reggel, akkor azért mégiscsak a konyhában is füstöl, azt is szintén szagoljuk. Tudom hihetetlen, de nem egyszer erre ébredtünk már, hogy a hálószobában is erős bagószag volt. Csukott ablak mellett meg nem élhetünk. A lakásban már az összes szellőzőt lezártam, minden rést beszigeteltem, mert ha az ablakon nem jön be, akkor az említett réseken jött át a cigi és mindenféle szag.
2009. okt. 11. 18:56
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok.

Megértelek, én is utálom a cigiszagot (nagyon is!), de inkább szagolnám, minthogy egy 80 éves öreg nénit nyakon öntsek vízzel.

És nem biztos, hogy nem értené meg, hogy benneteket zavar, ha meg sem próbálsz vele beszélni, honnan tudná.

2009. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Még annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy nincsenek hozzátartozói, és egyedül már nem tud úgy takarítani. Nagymamám is ennyi idős, és amennyira pedáns volt korábban, annyira igénytelen lett idős korára.

Nem tudom, belefér-e az idődbe, esetleg havonta egyszer segíthetnél neki rendet rakni. Én ilyen mentalitású vagyok, ezért javaslom ezt, nálam simán beleférne.

Igen, a cigizésről nem valószínű, hogy le fog szokni, de ismétlem: szép szóval többet elérnél nála, mintha nyakon öntöd vízzel.

Bocs, ha nem erre a válaszra számítottál, remélem, megoldódik a probléma.

Minden jót!!

2009. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhes vagyok, úgyhogy most itthon sem megy úgy a házimunka, nemhogy a szomszédban. Ne egy elveszett 80 évest képzelj el, egyébként elég sok az ismerőse, akik szintén bagósok, sőt még a közösképviselőnk is átjár bagózni, neki szóltam, de amennyire őt meghatotta a dolog gondolom a banyát is annyira hatná meg a dolog. Na mindegy.
2009. okt. 12. 10:12
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
nyisd ki az ablakot akkor, mikor épp nem cigizik...nem hiszem el, h a nap 24 órájában kinnt áll az erkélyen... a saját erkélyén minden joga megvan rá...én kertes házban lakom, mégis mindig szagolom, hogy a szomszédok éppen mit égetnek a kertjükben, de nem szólhatok nekik, a saját portájukon azt csinálnak, amit akarnak...
2009. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Félóránként, óránként kijár bagózni, had ne rohangájak állandóan az ablakhoz, vagy leskelődjek, hogy mikor jön ki rágyújtani.
2009. okt. 13. 19:18
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, ha megbántalak, de a kommentjeidből ítélve te sem lehetsz egy könnyű eset. Nem kell hisztizni, csöngess be a nénihez, kérd meg szépen, hogy ne bagózzon az orrod alá, mert babát vársz, és egyébként is zavar. Ha bunkón viselkedik, akkor még mindig kitalálhasz valami mást.
2009. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
pl. ?
2009. okt. 14. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!