Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hajléktalanoknak nem szabad...

Hajléktalanoknak nem szabad pénzt adni?

Figyelt kérdés
A táblácskáján az áll: "Éhezem". De csak pénzt fogad el, kaját ha adok neki, azt kidobja... Elképedtem... Hallottam erről a hajléktalan-maffiáról is. Van ennek alapja, ha igen, hogy képzeljem el?

2013. jún. 25. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Tudtommal van alapja, és úgy néz ki, hogy ahhoz, hogy valaki valahol koldulhasson (ne zavarják el), perkálni kell bizonyos nagydarab embereknek. (Ha nem fizet, elzavarják, megverik.)


Én az "éhezőknek" kaját szoktam venni, ebből kiderül, hogy ki éhezik tényleg. (Az megköszöni, és megeszi. Volt már sok ilyen!) A te "éheződ" minden valószínűség szerint inkább szomjazott. :P

2013. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gelazso ***** válasza:
96%
egy erös eröszakos ember összeszedi tölük a pénzt a nap végén. ha kevés akkor megveri öket és alkohollal tartja a legtöbbet kordában és függésben. aki nem örül a kajának annak nem kell adni semmit mert az elissza.
2013. jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 danifej válasza:
76%
Ne adj soha pénzt hajléktalannak mert vagy elissza vagy gyűjti a maffiának. Inkább ételt, ha nem fogadja el akkor semmit.
2013. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Csak ételt! Pénzt soha nem szabad nekik adni mert az elisszák vagy cigit vesznek belőle.
2013. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom elképzelni ezt a "maffiát" ..

Most például van 4 hajléktalanja, akiktől naponta elvesz körülbelül 800 forintot..az csak 3200 forint.. Megérné ez neki? Egy olyan embernek, akinek valószínűleg sok pénze van?

2013. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:
95%

Hasonlóan képzeld el, mint a stirciket, akik futtatjáka alányokat.

Egy futtató alá tartozik pár tucat hajléktalan és kiteszi őket frekventáltabb helyekre. Este megkapja a sápot. Cserébe megvédi őket és másokat elzavarnak az "ő körzetükből".

Itt egy cikk:

[link]

és más visszaélések:

[link]

és

[link]

és

http://www.youtube.com/watch?v=CuAY7vIOaOY

Azt hiszem ezekkel képbe kerülsz :)

2013. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
#5 Az már havi szinten 96000 Ft, amiből elég szűkösen ugyan, de meg lehet élni. Plusz sztem nem 4 hajléktalanja van, hanem több, és nem 800 Ft-ot vesz el egy embertől, hanem annak többszörösét.
2013. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Majdnem minden nap látok egy-egy "ajándékozót", aki pénzt dob neki. Szóval olyan rosszul nem kereshetnek, ha mindig látom, hogy adnak... Így akit tényleg megszánok, akkor annak csak ételt fogok venni. Érdekes, hogy tényleg létezik ez a maffia, és ha csak 800 Ft-ok is jönnek naponta, az is valami havi szinten. Brutális, ami itthon folyik öcsém...

Köszönöm a linkeket, infokat, hálás vagyok a sok gyors és hasznos válaszért! Mennek az értékelések.

2013. jún. 25. 11:05
 9/9 anonim válasza:
95%
Múltkor apukám adott egy 20 Ft-ot egy hajléktalannak. A reakciójára volt kíváncsi. Erre a csöves pofátlanul megkérdezte, hogy "Ez mi?" ...többet várt...apa vissza is vette a pénzt.
2013. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!