Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Káros, ha egész nap a gép...

Káros, ha egész nap a gép elött ülök?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 11:11
 1/6 anonim válasza:
Igen! több oknál fogva is.
2013. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Nézőpont kérdése. Aki szerint káros, az valójában nem félt téged, csak osztja az észt.
2013. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közel 18 év egész napos gép előtt ülés után kijelenthetem, hogy igen káros.
2013. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Hogy direkt káros volna, azt nehéz kijelenteni, de a sok gép előtt töltött idő mozgásszegény életmódot jelent, ami nem egészséges.
2013. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Nyár van, ezért ha egész nap gépezel, fehér maradsz, mint a bóti' zsír. Nem tudom miket eszel, mennyire vagy hízékony alkat, de két véglet létezik azok között, akik egész nap a gép előtt ülnek:

a) olyan vékony emberkék, akikből még a lelkiismeret hangja is kihallatszik

b) olyan dagadt emberkék, akik protoplazmaként folynak szét a székben

Ha sokat ülsz (teljesen mindegy hol, gép előtt, vonaton, buszon, repülőn, a halál faszán(kóján)) a lábadban elégtelen lesz a vérkeringés, vérrögök alakulhatnak ki (ha adsz a koleszterinre, tuti a siker, hajrá!), akkor ez a vérrög okozhat valami kellemes eseményt, mondjuk szélütést, fél oldalad lebénul, nyálad meg folyatod majd. Ha egész nap a gép előtt ülsz, óránként állj fel, sétálj pár percet a házban.

A nem jól elhelyezett monitor nyaki vagy hát fájásokhoz vezethet. A szemed is romlik, hiszen a szemmozgató izmok nem működnek rendesen, folyamatosan egy távolságra fókuszálnak, hosszú-hosszú órákon át. Sok év múlva kapsz egy golyóálló szemüveget majd, amit szódásüveg aljából fognak csiszolni neked. Egész nap az egeret nyomkodod és markolászod, a csuklód is elfáradhat, maszturbáláskor meg fájni fog.

Lássuk csak, mi lehet még. Nem lesz életed! Féjszbúkon lehet hogy kiéled magad a lájkokkal meg megosztásokkal, de az ember alapvetően társas lény, és hiába beszélgetsz mondjuk 10 emberrel, azért valld be, olyan egyedül érzed magadat, mint árva kutyasz@r fűben. Nem lesznek emlékeid! Mit mesélsz majd az "onokáknak" 60 év múlva? "Jaj, gyerekek, Féjszbúkon de sok butaságot megosztottam..." Pompás, csudapompás kilátások.

2013. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg mást is csinálni ha lehet az egész napi ott ülés tényleg káros. Én kb 10 évig csináltam ezt most már szemüveg nélkül alig látok.


Gondolom ezt nem szeretnéd.

2-3 óra szerintem bőven elég naponta.


24 F

2013. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!