Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket zavar ha olyan jön...

Titeket zavar ha olyan jön vendégségbe aki állatszőrös?

Figyelt kérdés

ismerős osztálytárs szokott átjönni.

nem vagyok egy tisztaságmániás, de iszonyat milyen szőr van a ruháján..otthon is úgy néz ki a lakás hogy a fekete szőnyegek fehérek a kutya szőrétől..nem igaz hogy az utcai ruháját nem tudná lekefélni mielőtt eljön..

2x jött , eddig nem szóltam de most fogok legközelebb, mert undorító hogy mielőtt jön, kitakarítok hogy rend legyen, mert az ember nyilván nem szeretne rendetlenségbe vendéget hívni, szépen felvan porszívózva, erre megjön, leül az ágyra (ágyterítő van rajta de akkor is) és tiszta szőr minden és komolyan undorító miután hazamegy és kezdhetem előlről..


érdekelne hogy titeket is zavar e,és hogy oldjátok meg ezt békésen, és ti szívesen mentek e ilyen szőrös otthonba(az övék)


2013. júl. 3. 08:43
 1/8 anonim válasza:
Szerencsére nem jönnek ilyenek vendégségbe, de engem is iszonyat zavarna. Nem tudom, hogyan lehet orvosolni, talán ha terítenél le egy nagy pokrócot aminek nem árt ha szőrös lesz, ha elment akkor pedig csak leszeded, kirázod és elrakod következő alkalomra. Esetleg szólhatnál neki, hogy ne az egész lakást szőrözze össze, vagy hozzon váltóruhát vagy valami. Hivatkozz valami családtagra, hogy allergiás a szőrre vagy valami akkor nem annyira bántó. Jogos a felháborodásod.
2013. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na az lehet hogy azt mondom neki hogy allergiás valaki szőrre
2013. júl. 3. 08:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy olyan eszközt, aminek nem tudom a nevét, de nyele van, a végén meg egy ragadó papíros henger. Azt szépen add oda neki amikor jön hozzád, hogy gyorsan fussa át vele a ruháját.
2013. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Hát ha te azért ítéled el a barátodat mert van egy kutyája ami szokott vedleni akkor az nem a barátod, gondolom nem szoktak hozzád lányok feljárni, őket nagy ívben el fogod kerülni, főleg amelyiknek extrémen hullik a haja
2013. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Mivel benti macskánk van, már megszoktam, hogy mindig hullajtja a szőrét. Éppen ezért megértem azt a gyereket, ha náluk is ez a helyzet. Viszont ez nem jogosítja fel arra, hogy otthon ne takarítsanak. Én sem szoktam úgy elmenni, hogy látom, hogy macskaszőrös a ruhám.

Próbáld normálisan közölni vele...

2013. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

figyeljetek én nem egy állatellenes radikális tisztaságmániás vagyok..

évekig volt kutyánk, nyuszink, most vannak papagájok.

mindegyik (nyuszi, kutya) durván hullatta a szőrét, de mi nem engedtük ágyba, kanapéra stb, de ennek ellenére 2naponta porszívóztunk , és soha nem volt csupaszőr minden ruhám..

papagájok is maszatolnak szépen söprök gyakrabban.

szóval tudom én milyen az állattartás, de úgy gondolom ha valaki állatot vállal akkor vállalja a vele járó teendőket.

2013. júl. 3. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy szólnék. Allergiás is vagyok, meg egyébként se tűrném. Régen volt kinti kutyám, mikor még nem voltam allergiás, de ha azzal voltam, játszottam, simogattam, biztos, hogy kinti ruha volt rajtam és utána szappanos kézmosás volt. Különben a kutya nem való bentre, na de ez privát vélemény... Ha meg már bent van, takarítsanak utána, de ha már az otthonukban ez van, legalább másra ne kényszerítsék rá ezt az állapotot... Szólj neki, mit kell neked a más kutyája után takarítanod?...
2013. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szőrös hozzánk még nem jött, csak büdös, aki után ki kell szellőztetni hogy kimenjen a szaga.Ez jobban zavar, mint a szőr, mert érzékeny gyomrú vagyok és könnyen hányok a büdöstől.
2013. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!