Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Telefonon ha valakit felhívok...

Telefonon ha valakit felhívok meg lehet kérdezni hogy tegeződhetnénk e, vagy csak ezt majd csak személyesen illik?

Figyelt kérdés
Egy tanárt szeretnék felhívni hogy megbeszéljünk vmit nem sokkal idősebb nálam! Korábban nem beszéltünk egy ismerőse ajánlotta
2013. júl. 6. 12:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést egy kicsit sietek és belezavarodtam a kérdésbe,de azért érthető! :D
2013. júl. 6. 12:39
 2/6 anonim ***** válasza:
A tegeződést mindig az idősebb ajánlja vagy a rangban magasabban álló.
2013. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval nem. Köszönöm!
2013. júl. 6. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Így igaz. Mindig magázva indíts akár személyesen, akár telefonba. Nekem volt már hogy szólt telefonba(20 évvel idősebb volt nálam), hogy hagyjuk a magázódást, szereti ha tegezik, de alapjáraton nem biztos, hogy felfogja ajánlani. Egyetemen van tanárom, aki olyan 35 környékén jár, én 22 vagyok, de nem ajánlotta fel, így magázzuk. Van ez így :)
2013. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

>> de nem ajánlotta fel, így magázzuk. Van ez így :)


Sőt, így normális. Többen vannak azok, akik nem tudják meghúzni a határt és a tegeződés felajánlását úgy értelmezik, hogy most már szabadon lehet hátbaverni a másikat és a tanár immár játszótársunk. Ezért kell állandóan felemlegetni, hogy a tegeződés azoknak jó, akik olyan viszonyban vannak egymással. Az pl. nem normális, ha egy tanár az összes diákkal tegeződik... Ott valami sántít.

2013. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is oktatok egyetemen, kb. 20-22 éveseket. Én 29 vagyok. Magázódunk. Nekem is furi, de a tanszéken ez a protokoll.


De ez egyetemfüggő, mert egyik egyetemen (BME) a gyakorlatvezetőkkel teljesen bevett dolog volt a tegeződés.

2014. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!