Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek a pestiek általában?

Milyenek a pestiek általában?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet bennük megbízni,mennyire lehet rájuk számítani,stb

2013. aug. 29. 00:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez változik; mindenhol vannak nagyon aranyos, meg kevésbé aranyos emberek is, nem lehet általánosítani. Jártam amúgy Pesten iskolába, ilyennel is-olyannal is találkoztam:)
2013. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 millió emberről beszélünk... vagyis van közöttük rendes, szemét, kibeszélő, hűséges, csalfa, szűzies, szexmániás, hiszékeny, kapzsi, beképzelt, szerény, stb...
2013. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Vegyesek.50%-a t**ó paraszt.Másik 50%-a meg rendes.Kérdés csak az,hogy amíg Pesten vagyunk milyen emberekkel hoz minket össze a sors. ;)
2013. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondták az előzőek. :)


Megbízni és számítani se nagyon lehet az átlagra (utca embere), tehát úgy számolj, hogyha összeesel az Andrássy út közepén, akkor 20 emberből 2 fog észbe kapni, hogy csinálni kellene valamit.

Én nem szeretnék általánosítani, nagyon sok negatívumot tudnék mondani, de közben mégis itt élek, ez az otthonom, szeretem ezt a helyet. Azért sem általánosítok, mert ha nagy gond van, akkor is lesz aki segít. Nem minden esetben (hála a rossz aránynak), de lesz.

Miért kérdezed? Költöznél ide, vagy hasonló? Összességében nincs gond, elviselhető, rendben van... mondjuk így...:))

2013. aug. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
ez aztán értelmes kérdés xD
2013. aug. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Pest attól még hogy főváros nem egy másik dimenzió:D ugyanolyan emberek vannak itt is, mint bármely másik városban. max a falusi vagy a községi emberektől különböznek a városi emberek szokásai kissé, kb ennyi lehet a különbség.
2013. aug. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyanok mint vidéken, leszámítva hogy nagyobb az ingerküszöbük néhány dologgal kapcsolatban. Rengeteg ismeretlennel találkoznak nap mint nap, sok furcsa alak is járkál az utcákon, a tömegközlekedés tényleg TÖMEG, így sokkal kevesebb reakciót vált ki bennük ha valaki bizarrul néz ki vagy viselkedik, amíg nem gyanús. De amúgy ugyanolyan segítőkészek, ha észreveszik hogy valaki mondjuk nem részegség miatt esik össze hanem rosszul van, mint más városokban.

Bizalmatlanabbak az idegenekkel szemben mert ott nagyobb a veszélye annak, hogy egy zsebes ellopja a tárcád mint mondjuk Ceglédbercelen. De amikor valakitől útbaigazítást kérsz akkor segítenek, ha nem egy kihalt helyen teszed este/hajnalban, mert az elég erőszaktevősnek tűnik.:D

És kicsit lusták is mert mindig nagyot néznek amikor azt mondom hogy lehetőleg gyalog szeretnék eljutni ide vagy oda.:D

A kedves, mogorva, beszédes, kapzsi, hisztis, nagyorrú stb emberek aránya mindenhol ugyanannyi az országban, ez alól BP sem kivétel, úgyhogy amúgy ugyanúgy vegyes népség.:)

2013. aug. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja és azért írtam hogy más városokban, mert falun akárkit meg lehet kérdezni, ritka a siető falusi, de minél nagyobb egy település, annál több a rohanó ember. Az elsősegélyt meg az iránymutatást nem ők fogják nyújtani, úgyhogy rájuk pl nem lehet számítani, de aki nem siet sehova az segítőkész. :)
2013. aug. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Miért lenne a "pestiek" egy homogén csoport??

Ahány ember, annyiféle. Pont ugyanúgy, mint máshol.

2013. aug. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%
Budapest tele van vidéki feltörekvő parasztokkal, akik elfelejtik honnan jöttek és játszák az agyukat.
2013. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!