Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Dohányosok! Miért esik nehezet...

Dohányosok! Miért esik nehezetekre kibírni azt a fél percet amíg liftben vagytok? (tiszt. Kiv)

Figyelt kérdés

Tudom, nem mindenki ilyen, ezért tisztelet a kivételnek.


De akkor sem értem, miért nem lehet azt a qva fél percet kibírni cigarettázás nélkül, amíg az illető a liftben tartózkodik. Rá van írva az ajtó melletti falra mindenhol, hogy ne dohányozzanak a liftben, mert baromi nehéz kiszellőztetni, és napokig érezni a tömény füstszagot.


De szinte mindig van olyan, aki tojik rá, mert nem bírja ki azt a fél percet, míg leér a lifttel. És ezt nem csak nálunk tapasztaltam, hanem rengeteg helyen. Egy kb 45 éves nőt kérdeztem meg amikor be akart szállni a liftbe, hogy nem látja, hogy ki van írva, hogy nem kellene bent dohányozni?

Válasz: "Nem elég, hogy a főterekről ki vagyunk tiltva? Nehogy már más mondja meg, hol dohányozzak, meg hol nem..."


Miért esik az ilyeneknek ez nehezére? Hisz tényleg pár másodperc, míg leér a lifttel, még akkor is, ha sokan vannak. Sokszor (nem csak nálunk) már nem lehet használni a liftet, mert vágni lehet benne a cigifüstöt, más meg nem akar fuldokolni.



Vagy csak én akarok ki egyszerűen ezen?



2013. szept. 4. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs lift, de a legfelső emeleten (4. emelet) lakó alkoholista család tagjai is mindig cigizve mászkálnak a lépcsőházban, bűzlik utánuk órákig a cigifüsttől a lépcsőház, holott minden emeleten ki van írva, hogy tilos a dohányzás a lépcsőházban...


Szerintem szimplán csak intelligencia kérdése. Aki ilyen helyen szívja a bagót, az egyszerűen olyan buta, hogy nem fogja fel, hogy

1) TILOS

2) a többi ember kénytelen miatta szívni azt a büdös levegőt...


A dohányosok megmagyarázzák, hogy 'nehogymár más mondja meg hol cigizhetek'. Na ez külföldön (pl.Németország) nem igy van, ha tilos akkor tilos, ott még egy szemetelésért is simán megbüntetnek. Én meg azt mondom, nehogymár egy dohányos szabja meg, hogy a lépcsőházban (liftben) ahol TILOS a dohányzás amúgy is én köteles legyek szivni az ő büdös bagószagát...


Primitivek az ilyen emberek, ennyi. Tisztelet a kivételnek, aki nem gyújt rá olyan helyen, ahol másokat zavarhat vele.

2013. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
liftben csak azért füstölünk,mert még túl nagy a rigó ahhoz ,hogy eldobjuk,csak azért mert most megjött a lift,
2013. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én dohányos vagyok de eszembe se jutna liftben cigizni.

ha "túl nagy a rigó" akkor elszívom otthon vagy a ház előtt, de nem a folyosón vagy a liftben. Engem is zavar ha abban a fél légköbméteres lukban áll a füst.

Ez sziplán tahóság. Az ilyennek ode kell szarni az ajtaja elé, és ha replikázik az arcába vágni hogy "Nehogy már más mondja meg, hol szarjak, meg hol nem..."

2013. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért megnézném, hogy erre az ajtó elé szarós dologra hogy reagálnának! :D

Nem mellesleg a liftbe lehetne rakni füstérzékelőt, ami ha füstöt érez, a lift megáll, majd lassan leereszkedik a földszintre és onnan nem megy tovább, amég a tűzoltó, vagy a házmester egy erre alkalmas kulccsal újra be nem üzemeli a liftet. (ez a sztenderd protokoll tűzriadó esetén) Első egy-két alkalommal zavaró lenne a többi lakónak, de végül mindenki megtanulná, hogy hol lehet dohányozni és hol nem.

2013. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Megint a dohányosok! Köszönjük EU! Állandóan a dohányos a bűnbak. Miért nerm lehet bezératni a dohánygyárakat, ha az a céljuk, hogy az emberek ne gyújtsanak rá? Csak a dohányosokat nézik hülyánek, az emberek, az EU, és mindenki.
2013. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a dohányosok egy része nézi hülyének a többi embert. Egyáltalán nincsenek bűnbaknak kikiálva!

És nem a dohányzás tényével van a baj, hanem a módjával!

Mindenkinek joga van dohányozni, de ahhoz nem, hogy ezzel másoknak kellemetlenséget okozzanak. Itt van a fenti példa. Mit szólnál, ha én az ajtód elé szarnék, csak azért, mert ott jött rám a nagydolog? Aztán még pampognék is, hogy ez diszkrimináció, meg bűnbak vagyok... Szerintem Te sem díjaznád a dolgot. A dohányzás ugyanez a téma. Te nem érzed, milyen büdös, mert megszoktad. De másnak ne kelljen már szagolni, csak azért, mert egyesek azt a három percet nem bírják ki, amég kimennek az ajtón!

A liftbe fingani sem illik, ugyanúgy dohányfüsttel sem kellene telefújni, mert BÜDÖS! Rendeteg hely van, ahol dohányozhattok (sokkal több, mint ahol nem)! Sőt, sokkal több hely van ahol dohányozhattok, mint ahol a nemdohányzók nem kötelesek elviselni a Ti szenvedélyeteket. De még azt is telefújják sokan. Ideje lenne abbahagyni a nyafogást és végre tekintettel lenni a másikra is!

2013. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Ki lehet azt bírni, bár én csak party dohányos vagyok, de mindenki ki tudja bírni, csak lelkierő kell hozzá.
2013. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!