Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért illetlenek a dohányosok,...

Miért illetlenek a dohányosok, aki dohányzik miért nincs tekintettel arra aki nem? Mikor megyek az utcán és előttem valaki füstöl a szél hátrafújja a füstöt bele a képembe vagy a vasút állomáson a nemdohányzó helyen és a peronon is dohányoznak miért?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
De nagy gondjaid vannak. Irigyellek.
2009. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
mert gonoszok vagyunk. de a 80-as években még a liftekben, és a kórházakban is cigiztünk, szóval ahhoz képest ez már semmi. én spec a kisgyerekeket kikerülöm, ők még nem szoktak hozzá a szmoghoz sem.
2009. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
45%
Mert ha megyek az utcán akkor nem lehetek tekintettel mindenkire aki előttem megy vagy a peronon sem. Nem piszkálódás de ezek a szabad ég alatt vannak ha ez egy lift vagy zárt helység lenne megértem de az utcán nem ragad bent a füst meg ha arrább állsz nem megy rád mert mindenkinek joga van dohányozni az utcán. És általában azoknak kell tenni valamit akiket zavar. Próbálj meg arrébb menni vagy kikerülni a dohányost ha nem bírod vagy ha olyan helyen dohányzik ahol tilos akkor nyugodtan szólj rá vagy kérd meg hogy ne üljön melléd vagy menjen arrébb ha lehet. Persze ne bunkó módon!!
2009. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Próbálj meg rám szólni. Fogaidat már nem viszed haza. max a zsebedbe
2009. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

"És általában azoknak kell tenni valamit akiket zavar."


Nem a gond elszenvedőinek kell elmennie közterületről, hanem a gond okozójának. Szóval, ha te cigizal, és nem tetszik vkinek, arrébb kell menned. Csal ne az menjen arréb, aki nyugodtan akar várakozni, hanem az, aki zavar másokat!

"

Próbálj meg rám szólni. Fogaidat már nem viszed haza. max a zsebedbe"


Hé főparaszt, ne az interneten legyen nagy a szád, hanem a valóságban,ja az már nem menne neked... Te zavarsz másokat, és még te vagy felháborodva, ha rádszólnak? Add át részvétem anyádnak.

2009. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mint a legtöbb ember, nem toleránsak, figyelmetlenek embertársaikkal. És nem csak a dohányosok ilyenek.

Én is dohányoztam, amíg gyereket nem vállaltam, de arra figyeltem, hogy pl. buszmegállóban nem füstöltem, ezt én is utálom. Másra nem fújom, más ruháját ki nem égetem, be nem büdösítem, tüdejét rákkal meg nem károsítom...

Jéé, ez egészen jó lenne a dohányosok tízparancsolatának :-)

Vagy illemtannak.

2009. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbálj meg rám szólni. Fogaidat már nem viszed haza. max a zsebedbe.


Tényleg? megcsinálod vagy csak ide mered leírni?

DDD.

2009. nov. 3. 15:28
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Szép is lenne, szólni merek , hogy ugyanmár ne a pofámba fújjad a füstöt, de még neked állna feljebb. Hát gratulálok... Mondjuk sejtem, hogy csak itt mersz keménykedni. Én simán szólnék, ha valaki rámfújná a füstöt, pl a buszra várva ha beáll a tömegbe cigizni, nehogy már nekem kelljen arrébb menni. De mindegy én szólnék neked is, aztán meglátnánk kinek marad több foga, ha úgy van...
2009. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Én személy szerint igyekszem illedelmesen dohányozni, de ha valaki pl. mögöttem jön és nem látom, h pont rászáll a füst akkor hülye, ha nem kerüli el, marad le...stb...

Nekem nincs hátul szemem.

Kölcsönösen tekintettel kellene lenni egymásra kedves nemdohányzók.

2009. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!