Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy kávéivók, ti hány csésze...

Nagy kávéivók, ti hány csésze kávét isztok egy nap?

Figyelt kérdés
És éreztetek-e bármilyen negatív hatást? Mennyi kávéscsésze mennyiség az ami már rosszullétet okoz? Én steviával és tejjel iszom.

2013. szept. 24. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Túlzottan nagy kávéivó nem vagyok. Reggelente iszok egy csészével, nap közben munkahelyen 1 csésze instant löttyöt. Hétvégén, ha otthon vagyok, akkor délután még egy csésze. Általában egy tejszínnel, cukor nélkül. Néha, amikor hígabban szeretném, akkor tejjel öntöm fel. Negatív hatását nem érzem, elvonási tüneteket se, ha nem iszok. Nemrég, műtét után két hétig nem kávézhattam, de nem volt belőle semmi bajom.
2013. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A faterom nagy kávéivó, gyakorlatilag annyi kávét iszik, amennyi van. Ha háromszemélyes van lefőzva, akkor azt húzza le.


A vérnyomása kávétól függetlenül is magas és elég rossz természetű, úgyhogy nem tudom mennyit ad hozzá a koffeinsokk, szóval a kérdés második részét nem igazán tudom megválaszolni.

2013. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Napi 1 és 3 csésze között, szigorúan csak instant, mostanság eritritollal és igen gyakran kókusztejjel, néha mandulatejjel... De ha jót akarok, mézet teszek bele.

Tipikusan délután és este, éjjel iszom, ahogy az evést (azt éjjel már ritkán) és szellemi tevékenységeket is ilyenkor csinálom, nem vagyok korai típus.


Negatív hatás? Hm, az nem negatív, de az ürítést segíti, nem mintha szükségem lenne rá.


Viszont élénkíteni sem élénkít egy szikrát sem, ahogy a tea sem. Enyhe fejfájást elmulaszt.

2013. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző voltam s lehet, hogy félreérthető is. Abszolút semmi kifogásom egy jóféle illatos, főzött kávé ellen, de én sosem fárasztanám magam vele. Lövésem sincs, hogyan kell kávét főzni. Teában ínyencebb vagyok, kávéban nekem teljesen jó az instant, abból is valami olcsóbb, de még iható és nem túl keserű fajta :)
2013. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
napi 2-3 csésze kávét iszom
2013. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!