Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti elégedettek vagytok a...

Ti elégedettek vagytok a magyar himnusszal?

Figyelt kérdés

Mert én nem nagyon. Nagyon is befolyásolja az emberek szemléletét. És szerintem olyan "érfelvágós".


Miért mástól várunk segítséget?

Miért a régmúlt bújáról meg bánatáról szól?

Miért nem pozitiv jővőképet súgall?

A dallama is olyan depresszív...


Miért nem olyan "Tedd oda magad és meg lesz az eredménye!"?


[link]



2013. szept. 24. 14:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
A leggyönyörűbb himnusz a miénk, aki pedig ezt nem látja be, az nem érdemli meg, hogy a tiszteletére szóljon. Nem ismerek még egy olyan himnuszt, aminek ennyire felemelő lenne a szövege és a zenéje. A szövegben egyébként benne van az egész magyarság történelme és ezért udjuk, mi magyarok teljesen átérezni a mondanivalóját. Minden lelkében magyar ember erről így gondolkodik, akik nem, azok számomra nem is magyarok.
2013. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Bocsánat, elírtam, tudjuk akart lenni.

Kérdező, te pedig ne a himnuszt akard felhasználni provokáció céljából. Undorító dolognak tartom, annyi más téma van, amivel kiélhetnéd magad.

2013. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem akartam en provokalni senkit. Csak nekem olyan szurke, multban elo, elmulast idezo. Negativ es passziv es igen mastol var segitseget.


Es szerintem nagyon is befolyasolja a magyar emberek vilagkepet.

2013. szept. 25. 07:48
 14/19 A kérdező kommentje:

Es igen parhuzamot tudok vonni a magyar emberek mentalitasa es az elso versszak kozott.


Nem magan segit, hanem varja a segitseget!

(En nem ilyen szellemben szeretnem nevelni az utodaimat.)

2013. szept. 25. 07:51
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

Pff, ha valakinek a himnusztól lesz negatív világképe, akkor annál nagy bajok vannak. Ilyen ugyanis nincs...

Javaslom, ha a gyerekeidet nem ilyen szellemben akarod nevelni, akkor költözz külföldre. Mi akadályoz meg benne? Más ország himnusza talán jobban fog tetszeni és akkor igazán boldog lehetnél, meg mi is...

2013. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Rahibaztal...
2013. szept. 25. 14:25
 17/19 anonim ***** válasza:
64%
Ez a világ leggyönyörűbb himnusza mind szövegét, mind dallamát tekintve. A komorság pedig a történelmi múltban keresendő. Írj jobbat, ha tudsz!
2013. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 mustafa33 ***** válasza:
100%

Melyik tetszik jobban? Azé a szonszédé aki tőlünk lopott népdalt saját himnusznak? vagy egyel odébb amiben a hazáját keresi valaki? vagy azoké akik csak másal szemben tudják meghatározni magukat még a himnuszukban is? Vagy jobban tetszik az amelyik olyan mint a bohócok bevonulása a manézsba? Az arrébb van délen.

A németek is ragaszkodnak a saját történelmi himnuszukhoz, csak kihagyják a "kompromitált versszakot és az utolsót éneklik. Mert a himnusz nem koszos zokni amit lecserélünk.

2013. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila:

Kedves kérdező! Sajnálom ha így érzel,próbálj valami "szebbet-jobbat-vidámabbat-stb írni"majd meglátjuk hogy mennyire állja ki az idők próbáját.Vagy ha nem tetszik,nos akkor ajánlom neked a roma,vagy a román,esetleg a szerb himnuszt,esetleg az izraelit,vagy valamelyik iszlám ország himnuszát.Jó mulatást!

2013. szept. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!