Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nálunk miért tilos a Jézus...

Nálunk miért tilos a Jézus keresztnév, és a spanyoloknál miért adható?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a vallás. Nálunk, gondolom, Jézus szent nevét a gyereknek adni szentségtörés. A sokkal vallásosabb spanyoloknál hogy-hogy nem az?

#keresztnév #Jézus #névadási szokások
2013. szept. 26. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert náluk, ez már nagyon régóta lehetséges. Nálunk újdonság, és itt nem olyan rugalmasan kezelik a dolgokat mint kint.
2013. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Más a felfogásuk, ennyi. Náluk ez a tisztelet jele, nálunk meg pont a tisztelensége. Én amúgy gondolkodtam, hogy azt a nevet adom a kutyámnak, hogy 'hheszusz', mert tök jól hangzik, úgysem tudná senki, hogy az a Jézus spanyolul:D
2013. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert furán hangzana vallásosok fülének hogy Jéézúús a k. anyád menj má dógozni te alkoholista állat! :D
2013. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én nem tudom ki a jó fene adná a gyermekének azt a nevet, hogy Jézus.
2013. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Zsidó összeesküvés.
2013. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
én ismerek Jézus nevűt az túlzás,h ismerem velem jár egy iskolába
2013. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
Jézus, mint keresztnév, nincs bejegyeztetve, tehát a kérdés inkább az, hogy miért nincs bejegyeztetve? Lehet az az oka, hogy idegen neveknek, általában csak a magyar megfelelőjét jegyzik be (például: Casper helyett Gáspár, Chatarina helyett Katalin). Gondolom Spanyolországban is ez az elv van érvénybe, ott van spanyol megfelelője, így használhatják, nálunk nincs, ezért mi nem. Habár mert nincs magyar megfelelője, még javasolhatják bejegyzésre. Sőt az idegen nevek nagy részét eredeti formájában jegyezték be. Viszont fontos kitétel, - és ez lehet a fő ok - hogy olyan nevet nem lehet bejegyezni, ami a gyerek személyiségfejlődésére nézve káros lehet, amely miatt csúfolhatják, kiközösíthetik. A Heszusznál ez nem áll fenn, mivel ez nem a próféta neve, ez csupán egy nyelvi változata annak.
2013. szept. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kispalikee válasza volt számomra a leginkább használható.

Nincs itt egy lengyel a listán? Ők legalább annyira katolikusok, mint a spanyolok. Úgy tudom, ők sem adnak Jézus keresztnevet.

Ennyiféleképpen lehet értelmezni a katekizmust?

2013. szept. 27. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Én próbáltam diplomatikusabb választ adni, de kispalikee valóban közelebb járt az igazsághoz.

A témával kapcsolatban egy kis érdekesség: Franciaországban rendeletet hoztak arról, hogy súlyos pénzbírsággal, lehessen büntetni azokat, akik Napóleonról nevezik el a házisertésüket.

2013. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hogy az Akadémia milyen neveket jegyez be, és milyeneket nem, az a bejegyző urak neveltetésén és előítéletein múlik. Vagyis külső tényezőkön. A spanyol névadási szokások más különlegességein nem csodálkozom, pl. Szűz Mária megjelenési helyeinek önálló névvé válásán.

Concepción = Fogantatás,

Pilar = Oszlop,

Carmen = Kármel-hegy

közül csak a legutóbbi ment át a magyar hasnálatba, az is az opera hátására.


Napóleon mint állatnév, Fr.o-ban, ma? Fura. Azt el tudom képzelni, hogy életében az *angol* kapitány vagy a *spanyol* gerilla ezt a nevet adta a disznajának.


Na és, ha megtiltották? Kíváncsi vagyok, hány kutyát hívtak annak idején Sztálinnak és Berijának.

2013. szept. 30. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!