Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Részvétnyilvánítás. Hogy...

Részvétnyilvánítás. Hogy hangzik "szebben", udvariasabban?

Figyelt kérdés

Olyannak írnám, akivel sose találkoztunk, nem is beszéltünk csak munkakapcsolatban vagyunk e-mail-en keresztül, és úgy sem régóta. Hogy fogalmazzak?

"Kérem, fogadja részvétem." "Fogadja őszinte részvétem." Vagy esetleg egyéb ötlet?


2013. nov. 4. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben egyáltalán nincs is szükség részvét nyilvánítására.
2013. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
6%

Abban az esetben, ha maga férfi és a kollégája nő: "Nem igazán ismerjük egymást, de remélem, hogy ez a haláleset közelebb hoz minket."

Természetesen lehet viccesebbre is venni a figurát abban az esetben, ha tényleg jó karosszériával megáldott nőről van szó: "Talán nem te tehetsz a haláláról, de ha hiszel a reinkarnációban mindenképp csinálhatnánk egy gyereket."

2013. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:51-es: Hogy lehetsz ennyire bunkó?!?!?!


A kérdésre meg: böven elég, hogy öszinte részvétem.

2013. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nikoletta 23 válasza:
100%
"Őszinte részvétem és sok erőt kívánok!"-én így nyilvánítom ki a részvétem! :(
2013. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg: Kérem, fogadja őszinte együttérzésemet!
2013. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Békaszárnya ***** válasza:
87%

Csatlakozva az első hozzászólóhoz, amikor nem vagyunk valakivel közelebbi viszonyban, elég a formális: "Fogadja őszinte részvétemet." Inkább ajánlott a téma figyelmen kívül hagyása. Miért idézném fel újra a másik fájdalmát, legalább a munka közben feledkezhessen meg róla.

Amikor az illetővel a magánéletében történt tragédia, akkor kifejezetten bántó lehet a munkahelyi közösségben ezt szóba hozni. Például, ha az illető hozzátartozója halt meg és nem a kollégája. Az utóbbi publikus információ, míg a családtag halála az intim szférába tartozik, és csak akkor illik utalást tenni rá (még egy részvét erejéig is) ha az illető maga hozza szóba.

2015. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul. Nekem jol esett anno mikor edesapam meghalt hogy pl baratnom elmondta a tanaromnak es az finoman resztvetet kivanta! Jol esett hogy foglalkoznak velem , hogy egyutt ereznek. Persze ok nem idegenek. De nem mindenki szereti kimondani hogy “meghalt az édesapám”. Bőven elég ezt érezni is... :(
2018. márc. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!