Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szegedi Árkádban ti szoktato...

A szegedi Árkádban ti szoktatok fizetni a WC-n?

Figyelt kérdés

Ugye nem kötelező, de "lehet", és persze ki akarna ha nem muszáj, de én úgy vagyok, hogy az az 50 ft nem vág földhöz. De barátnőm ma kiakadt rajta, hogy én fizetek :D

Alapból ha ott ül a WC-s néni, nem megyek el mellette úgy, hogy nem köszönöm, de ha már köszönök, akkor nem megyek be fizetés nélkül.



2013. nov. 13. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a győri Árkádba járok, ott 200 Ft a WC használat, én nem szoktam fizetni, mert azt gondolom, hogy ha vásárolok ott egy csomó mindent, akkor legalább ennyit biztosítsanak. De köszönni szoktam.
2013. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
200-at én se fizetnék, talán még 100-at se, de szegeden 50.
2013. nov. 13. 17:49
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ahol a "lehet", ott AKKOR fizetek, ha kellöen tiszta, rendes, ha bármi kifogásom van, akkor nem.


De ha valaki elégedett, és nem vágja földhöz a kiírt összeg, akkor szerintem elvárható, hogy fizessen, elvégre nem magától lesz tiszta meg rendes, és ha nem támogatja senki, akkor idövel használhatatlan lesz.

2013. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, pont ez van feltüntetve, hogy azért fizessen, aki "tud" mert van, aki ezt takarítja és a munkáját tartsuk tiszteletben. De ha előre nem tudod, hogy szép tiszta-e a hely, akkor utólag fizetsz?

A szegedi árkádban egyébként tiszta, igényes a WC, budipapír is van mindig meg szappan :D

2013. nov. 13. 17:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valójában a bevásárlóközpontokban INGYENES a vécé használata...

Persze vannak élelmes takarítónők, akik beülnek és "kasszíroznak", pedig ez teljesen szabálytalan.

Ha nincs kiírva szabályosan a használati díj, akkor a néni nem szedhet pénzt!!!

Ha meg ki van írva a használati díj, akkor a néninek kötelező lenne SZÁMLÁT adnia! (Különben az adóhivatal borsos büntetést szabhat ki!)


Szóval, megérné tisztázni, hogy ez szabályosan van így, vagy csak egy élelmes nénike beült és beszedi a pénzt a balekoktól, közben meg nem is ő takarít a vécében...

2013. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi üzlet simán fenntarthat egy-két normális állapotban levő WC-t.
2013. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a vécés néni nem szívességet tesz, hogy kitakarítja a helyiséget, hanem ezt fizetésért teszi!
2013. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ebben is van igazság, viszont ha csak úgy beült oda valaki szabálytalanul, az csak feltűnt volna ott valakinek, vmi vezetőnek. És ki van írva, nem az h kötelező, hanem az amit fentebb is leírtak, nem pont úgy szó szerint, de a lényeg h ha meg van elégedve, akkor "lehet" fizetni.
2013. nov. 13. 18:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Amióta megnyílt a hely így van, ki is van írva, ezt hívják becsületkasszának. Én amúgy általában adok, miért ne. Bár lenne még 1-2 normális budi a városban!
2013. nov. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!