Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 65 év körüli embert visszatege...

65 év körüli embert visszategezhetek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, tudom, hogy elvileg 18 év felett visszategezhetem, aki engem letegez, de jelentősebb korkülönbségnél van erre valami szabály, hogy inkább nem illik?

2013. nov. 21. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem kor függvénye, hogy kit mikor tegezhetsz, viszont ha az adott illető egy bunkó, akkor tegezd vissza, ellenkező esetben ő megteheti, mert az idősebb kiváltsága a tegezés és a tegező viszony felajánlása.
2013. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Én csak akkor tegezek le egy idős embert, ha ő kifejezetten engedélyt ad rá. És nem várom el egy idős embertől, hogy magázzon. Mikor tegezve szólít meg, automatikusan magázom.
2013. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Ne haragudj de ezt hol hallottad, hogy 18 éven felül visszategezhetsz??


Én tanultam etikát, etikettet, protokollt javaslom keress rá bővebben a neten de azért a lényegét leírom.


Először is a tegezés mindig megállapodás kérdése.

Először mindig az idősebb, a rangban-beosztásban feletted álló, a nőnemű ajánlja fel a lehetőséget.


Ugyanez a felállás a bemutatásnál is, és még sok egyéb téren is.

Az idősebb letegezhet mert akár a gyereke is lehetnél de jobb helyeken az idősebb sem tegez ha nem ajánlja fel viszont.


Az már más, ha a fiatalokkal találkozol ők egyértelműen tegeződnek.


Szerintem simán magázd őt ne érezd kényelmetlenül magad ha ő úgy látja jónak majd felajánlja a tegeződés lehetőségét. Addig tartsd magad a formaságokhoz. Abból nem lehet gond.

2013. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A mi időnkbe avvót a szokás, hogy pl diplomás emberek kortú függetlenű tegezőttek.
2013. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
nem.
2013. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
csak akkor tegezheted ha ő azt mondja, ezt mindig az idősebbnek kell felajánlania
2013. nov. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontozó tahók, ti ne tegezzetek! :-D
2013. nov. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is tanultam etikát, etikettet és protokollt is, de egyikben sem találsz olyan szabályt, hogy az idősebb letegezhet csakúgy, mert a gyereke lehetnél! Ezt felejtsd el! Sokan félreértelmezik az illemszabályokat, mert egyes, mások lenézésére egyébként is hajlamos emberek idős korukban imádják LEtegezni a fiatalokat, mivel úgy gondolják, hogy ők felsőbbrendűek a koruk miatt. Persze akad olyan is, aki nem ismeri az illemet és nem is gondolja, hogy megsért valakit a letegezéssel, tehát embere válogatja. Az egyoldalú tegezés neve cselédpertu vagy csendőrpertu. Ez az a helyzet, amikor az idős csak úgy LEtegez, de nem ajánlja fel a tegeződést, Te pedig magázod, mert nem tudod mi van. Azt egyébként lehet érezni a hangsúlyból, hogy egyoldalú tegezést akar-e az illető vagy a visszategezést nem bánja, szituációfüggő. Tanácsom: mivel nem vagy kevesebb senkinél, hárítsd el ezeket a helyzeteket, kérdezz rá, hogy "Akkor mi tegeződünk Uram/Hölgyem?" Erre majd megmondja mit akar, de a cselédpertuba nem menj bele a saját érdekedben! Ha úgy gondolja, hogy egyoldalúan tegezhet, mondd azt neki, hogy "Legyen szíves a továbbiakban akkor magázzon, vagy ne szóljon hozzám!" Ennyi. Így udvarias tudsz maradni, de mégsem leszel a lába kapcája az illetőnek. A sima visszategezésnek egyébként nincs sok értelme, ha az illető megsértődik, mert akkor egy lekezelő adok-kapok lesz belőle, én 35 évesen már kipróbáltam, és nem értette meg az illető, hogy egyenjogú, egyenrangú emberek vagyunk a korkülönbség ellenére, hiszen a visszategezéssel csak azt fejezed ki, hogy magadat a másik (Téged letegező embertársaddal) egyenrangúnak tartod, ha ezen ő megsértődik, akkor buta.

Végül itt egy cikk, 6 éves ugyan, de érdemes elolvasni, Franciaországban és Németországban már nem az a kérdés, hogy a felnőtt a felnőttet egyoldalúan tegezheti-e, hanem, hogy a gyerekek is megérdemlik az udvarias megszólítást az iskolákban:

[link]

2013. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!