Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás lenézően levidéki...

Miért szokás lenézően levidékizni azokat, akik nem laknak Budapesten?

Figyelt kérdés
Mert hogy itt aztán csak a földtúrás van kérem szépen, mindenki kapál meg traktorozik perszee, itt soha semmi nem történik, aki itt él nem is él, mert itt semmi sincs, 6kor bezár az utolsó bolt. Legalábbis ezt gondolják. Miért? Annyira bosszantó ez a levidékizés szokás, hogy azt el nem tudom mondani. Engem sért. Szerintem ilyet nem illik. Kb. olyan, mint hogy "paraszt".
2013. dec. 14. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát van a "vidéki paraszt" meg a "városi proli".Ez van.
2013. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Bár én nem szoktam senkit kritizálni, bántani mert városi vagy vidéki. Nem is tehetném meg, mert tősgyökeres pesti lányként, vidékre költöztem amikor a vidéki férjemhez hozzámentem feleségül.

De el kell ismerni, hogy abban van valami hogy vidéken már 5-6 órakor a kocsmán kívül minden bezár. Télen tényleg olyan az egész vidék mintha nem élnének emberek. Nincs mozgás, csak azért tudok hogy laknak emberek, mert ég a lámpa a házban, és füstöl a kémény. Ahogy az is igaz, hogy a városiak meg rohannak, nincs tolerancia köztük, a legtöbben még a közvetlen szomszédjukat sem ismerik..

Tény az is, hogy a városhoz szokott embernek vidék eléggé más világ.

Engem személy szerint az első vidéki évemben nagyon zavart a csend. Zavart, hogy nem hallom a villamos, buszt, zavart télen, hogy reggelente majd megfagytam, olyan hideg volt a lakásban. Sosem tudtam megszokni, hogy télen ha hazament az ember a munkából, hideg lakásba ment, és rögtön begyújtani, havat lapátolni kell..

Igen, a városiak ilyen téren elkényelmesedtek..

Én feladtam, visszaköltöztem a városba.

De én soha nem bántok senkit, mert tudom értékelni egy vidéki munkáját, életvitelét.

2013. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Budapest fejlettebb, többet lehet keresni, több lehetőséged van, kevésbé belterjes, ezért valamiféle korlátoltságot lehet társítani ahhoz aki vidéken marad.


Egyébként igazad van persze. Mielőtt a sok vidéki paraszt benyomja, hogy nem hasznos a válasz, elmondom, hogy egy válasz nem attól hasznos, hogy egyetértesz vele, sőt, hanem attól hogy új információt ad. És nem Budapesten lakom, és engem is idegesít néha. Hozzáteszem, hogy a lenéző pestizés is ugyanolyan bántó.

2013. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne keverjétek össze a városi-vidéki problémát a pesti-vidéki problémával! Magyarországon tudtommal nem egy város létezik, én pl. egy megyeszékhelyen lakom (nem Bp.), szóval nem egy kisfalu, nem ismersz mindenkit, több 10 000 ember lakik itt. Van rendes fűtés, havatlapátolni (az utcáról) nem kell, vannak szupermarketek stb.
2013. dec. 14. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 18:16 vagyok


Nekem vidék nem egy vidéki várost jelent. Debrecen, Szolnok, vagy Eger az nálam város. Hiába vidék mégis városnak tartom mint Budapestet.

Nálam a vidéket inkább a falvak, faluk, tanyák jelentik.

Mondjuk vidék Mende, Tápiószecső, Tápiószentmárton, Albertisa stb.. Ezek jelentik nálam a vidéket.

2013. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az itt a probléma, hogy mindenki mást ért vidéki alatt. Én pl. tényleg a nem budapestit értem alatta, de azért, mert főleg az egyetemen találkozom nem pestiekkel, és ők is vidékinek hívják magukat, pedig nagyon sok városban lakik. De ez nálam annyit jelent, hogy sok hétvégén hazamegy, koliban/albérletben lakik, közel a sulihoz. Az, hogy mi a foglalkozása, meg hogy város/falu/tanya, egy másik kérdés. Az én környezetemben ezt jelenti, de más meg, aki csak a csendes kis falukat tartja vidéknek, nyilván nem mond minden nem-pestit vidékinek.

Szóval nem kell mindent magadra venni, nem biztos, hogy bántani akarnak az emberek ilyenekkel (sőt).

2013. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!