Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nősoviniszta nők miért...

A nősoviniszta nők miért vallják magukat feministának?

Figyelt kérdés

A nősoviniszta az, aki sértő, lekezelő megjegyzéseket tesz a férfiakra, utálja a férfiakat. Találkoztam már ilyennel, fórumokon is szoktam látni ilyeneket. Szerintük a nő felsőbbrendű, a férfi meg valami állat, blablabla.


De miért vallják magukat feministának, amikor a feminista NEM ezt jelenti?

Ezt csak azért nem értem, mert az átlag ember, aki nem nagyon ért a témához, azt fogja gondolni, hogy ezek a férfigyűlölő, nagyszájú, és lekezelő nők egyenlőek a feminizmussal.


Vagy tényleg ők is feministának számítanak?

Mit gondoltok róluk?



2013. dec. 26. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem számítanak feministának az ilyenek. A feminista egyenlőséget akar, nem uralkodást. Hogy miért vallják magukat feministának, még én sem jöttem rá, de sok kárt okoznak az ilyenek. Nem véletlen, hogy a feminista szervezetek elzárkóznak ezektől az emberektől. Nálunk még nem okoznak nagy kárt, de pl. Ukrajnában sok problémát jelentenek a feministák számára, a nő-soviniszta magukat feministának valló szervezetek.
2013. dec. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek az egyenjogúság kérdésében több kárt okoznak, mint hasznot...


[link]

Ez most történt karácsonykor... Lehet valaki vallásos vagy nem vallásos, de ez akkor is undorító viselkedést, és biztos, hogy nem célravezető...

2013. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek az előttem szólóval.

Én sem gyakorlom a vallást... de azért az erkölcs szó még mond nekem valamit.


Ezek az ostoba lények, mert nőknek nem nevezném őket, szégyent hoznak a nemükre.. oroszországban keményen elkenték a szájukat az ilyen káros csoportosulásoknak, most németo-ba jöttek bomlasztani a normális, konzervatív társadalmat.


Szánalmas amit művelnek.

2013. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a buta embereknek is joguk van valaminek vallani magukat, még ha fogalmuk sincs a szó jelentéséről. Ezért én őket ált. extrém radikális hülyep.csa feministáknak szoktam hívni, ha ennyire feministának vallják magukat :D. De amúgy nem értem, miért hiszik sokan azt, hogy a feminizmu egyenlő a férfiutálattal... és persze ezek miatt a hülyék miatt a férfiak is azt hiszik, hogy a feminizmus rossz, azért, merthogy a feministák alsóbbrendűnek tartják őket... pedig ez csak pár idióta nőszemély. Mondjuk a hímsoviniszták meg pont ki is használják, páran sztem biztos tudják, hogy ez nem az igazi feminizmus, mégis szítják a kedélyeket...
2013. dec. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Az az abszurd az egészben, hogy a nyugati világban pont a feministák tesznek különbséget nő és férfi között, sőt szinte már csak ők. A fejlett világban a feminizmus a 70-es, 80-as évek óta teljesen értelmét vesztett dolog. Manapság semmi nem korlátoz egy nőt, hogy tanuljon, bármilyen pozíciót elérjen, politizáljon, stb. A harcos feministák kínjukban, mivel már nagyítóval is nehezen találnak okot arra, hogy miért hisztizzenek, a természet törvényeivel kezdenek el hadakozni: igazságtalan dolognak tartják, hogy csak a nők szülnek és menstruálnak, és ezért úgy vonják felelősségre a férfiakat, mintha ők tehetnének erről.


Újabb tipikus jelenség: a feministák vagy a szinglik a miatt keseregnek, hogy megkülönböztetik őket, közben szigorúan csak nőkkel vagy homo pasikkal barátkoznak, bulizgatnak, és nagy ívben kerülik a férfiak társaságát. Ki különböztet meg akkor? Az egyetemi csoportomban, abban a haveri körben, amibe én is tartozom, teljesen vegyesen vannak fiúk és lányok, együtt megyünk mindenhova, együtt szórakozunk, sosem merül fel, hogy: "te pasi vagy/te csaj vagy", mi tényleg egyelőek vagyunk, és ehhez nekünk nincs szükség feminizmusra. Ellenben van egy harcos feminista csaj a csoportban, aki azért nem csavarog velünk, mert ő nem fog pasikkal együtt járkálni, ugyanis őt ez irritálja. A harcos feministák beteg emberek; férfifóbiában szenvednek.


És amit még nagyon "imádok", az a "szexizmus" szövegük, amit unos-untalan pufogtatnak. Ha egy srácnak tetszik egy lány, és kedvesen ránéz, akkor már rögtön egy "hím soviniszta disznó". Könyörgöm, mi bajuk van ezeknek a nőknek a teljesen természetes, jó és egészséges emberi vágyakkal? Mitől "szexizmus" megkívánni egy nőt? Ez a vágy az emberiség fennmaradásának az alapja. Ez a vágy mozgat a világon mindent. Az, hogy egy nő idomai tetszenek nekem, még nem determinálja azt, hogy én abban a nőben csak egy "nőstényt" látnék, aki arra teremtetett, hogy néha széttegye a lábát, és ne látnám meg benne az embert. De ez a két dolog teljesen más lapra tartozik; a szexualitást nem lehet összemosni az intellektuális dolgokkal. Vagy d*gunk vagy beszélgetünk, a kettő együtt nem megy! Kívánjam meg egy nőben, hogy szereti Thomas Mannt?!


És különben is, mi bajuk van szexel?! Tudtommal a nőkben ugyanúgy vannak szexuális vágyak, a nők nagyon nagy része ugyanúgy szereti és kívánja a szexet. Akkor, mi ez a „szexizmus” blabla?! Az helyén van, mikor a szingli csajok egy bulikor férfit rendelnek, hogy sztriptízeljen nekik?! A „dancing bear”-el semmi probléma nincs?! Azzal semmi probléma mikor arról dumálnak, hogy egy pasi egy tízes skálán hányast érdemelne az izomzata alapján?! Az nem „szexizmus”?! Vice versa nem működik a dolog?! Ha már az egyenlőségnél tartunk… A legtöbb egészséges nőnek jól esik, ha egy férfi megdicséri az alakját, és most a férfiak néhány idegbeteg p*csa miatt, akik életükben nem keféltek egy jót szokjanak le erről a jó szokásukról?!

2013. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak a miheztartás végett: Ha a hímsoviniszta nem férfisoviniszta, akkor a nősoviniszta helyett a nősténysoviniszta a helyes megnevezés.
2014. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én jó néhány feministával találkoztam eddig, de szinte mindegyik elképesztően bunkó, nőietlen, modortalan, gyűlölettel teli, megkeseredett ember volt. És még csodálkoznak, hogy sosem volt normális kapcsolatuk! Magukba nézni persze képtelenek, csak a férfiakat hibáztatják. Ők azok a női nemnek, mint a férfi nemnek a hím soviniszták. Mindenki maga tehet arról, ahogyan él: azok a nők, akik kiegyensúlyozottak, elégedettek magukkal és a világgal, nem csak magukért élnek és képesek önzetlenül szeretni, kedvesnek lenni a környezetükkel "valamiért" szinte mind normális és boldog kapcsolatban élnek.
2014. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sokan mondják itt hogy a feminizmus nem férfigyűlölet és csak az egyenlőségről szól. Na de ha az egyenlőségről szól, akkor miért jelenti ki a mozgalom már a nevével is hogy csak az egyik nem érdekeit kívánja érvényre juttatni? Ha egyenlőség, akkor miért nem nemekköztiegyenlőségizmus a neve?
2018. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!