Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kötelező a gazdagoknak...

Miért kötelező a gazdagoknak adományozniuk?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem vagyok sem rosszakaró, sem gazdag, de szeretném megtudni az okát annak, hogy miért várja el mindenki a gazdagoktól hogy adományozzanak? Ha valakinek sok pénze van és nem támogatja a szegényeket vagy a valamilyen hátrányos helyzetű embereket, akkor már mindenki utálja és elítéli... Ha ő kereste meg azt a pénzt, akkor nem ő dönti el, hogy mire költi? Ne értsen félre senki, én még csóróként is ott segítek ahol tudok, de miért lett ez elvárás?

2014. jan. 9. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A gazdagoknak nem szokásuk adományozni, de a legtöbbjük nem is dolgozott meg tisztességesen a pénzéért.

De senki nem kötelezi őket és másokat sem, hogy adományozzanak.

2014. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itthon lehet nem, de nyugaton divat ez.
2014. jan. 9. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Van az a gazdagság, amikor már nem tudod mire költeni a pénzt. Akkor kezdesz el adományozni.
2014. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A prolik mindig szivesen osztják be mások pénzét. Saját életüket kegyetlenül elszúrják, aztán jajveszékelnek, hogy más segítse ki őket. Ékes példa az első válaszoló, akinek nagyon nem jött be az élet, ezért az lett a rögeszméje, hogy gazdag csak csalással lehet az ember...
2014. jan. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Minket tehetőseket akkor is szidnak, ha adakozunk. Sosem adtam pénzt senkinek, inkább tűzrevalót, vagy ételt veszek a rászorulóknak, mert egyébként cigire és alkoholra költik... De amúgy így működik a társadalom, hogy segíteni kell a gyengébbeket az erősebbeknek, ami nem is gond, csak ha halat adsz nekik, akkor sosem fognak megtanulni halászni. Hálót kellene nekik adni...
2014. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 pelgrim ***** válasza:

Nem kötelező adományozni, az aki kötelességből adományoz, az valójában nem adott semmit, az csak kötelességét teljesítette. Az igazi adományozás belülről indul ki, egy bőség-tudatból. Ezt megteheti mindenki, ehhez nem kell gazdagnak lenni.


Helytelen dolog elvárással terhelni embertársainkat, még akkor is, ha az gazdag. Én azt hiszem, hogy egy rejtett félelem tudata bennünk az oka annak, ha nem nem tudunk adományozni abból amiben bővelkedünk.


Ha sikerül legyőzni ezt a félelmet, akkor azt tapasztalhatjuk, hogy sokkal többet kapunk mint amennyit adtunk, az egyetlen feltétel az hogy egy bőség-tudatból adományozunk, nem kötelességből.

2014. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:

1. mert a nincstelentől hiába várnád el, ha nincs miből adnia.

2. mert a szegény akkor is ad, ha nem várják el tőle.

3. mert a gazdag többnyire csak akkor ad, ha elvárják tőle.

4. mert leírhatja az adójából, vagy legalább az adóalapjából.

5. nem ad, mert akkor máris nem lenne elég gazdag, és tojik a közvéleményre.

2014. jan. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
Nagyobb baj, hogy ha valaki kiváltotta a válalkozási engedélyét (vagy "iparengedélyt") a hatóságok hiszik azt, hogy azonnal miliárdos lett és mindjárt másnap le is nyúlják a maradék pénzét.
2014. jan. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

jobb helyzetben vagyunk mint az átlag, de valahogy nem érzem kötelességemnek az adományozást.

egyrészt mert nem vagyok benne biztos hogy a célszemély kapja. másrészt mert az én családom is a semmiből kezdte, és becsületes munkával jutott oda ahol van. no meg a felelősségteljes gondolkodással.


nem szívesen adnék olyannak aki panaszkodik h nincs miből etetni a 3-4 gyerekét, mert nem volt kötelező annyit a világa hoznia. kegyetlenül hangzik, de ha megnézzük, általában proli réteg pont az aki túlvállalja magát utódokból.


inkább legyünk kevesebben, de akkor mindenkinek jusson munka, normális megélhetés, és ne a szociális juttatásokra apellálókat támogassuk.


van pár ember akinek ismerem az élettörténetét, tudom miért vannak nehéz helyzetben. na, nekik szó nélkül adok, mert az értékrendem szerint megérdemlik. akivel nem tudok azonosulni, annak nem tudok szívből segíteni.

2014. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!