Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tudsz a szeretettről?

Mit tudsz a szeretettről?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1 t-vel írják.
2014. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
azt, hogy szeretetnek írják
2014. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudni nem annyira tudok róla, inkább érzem. De amúgy igaza van a két első válaszolónak.
2014. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
A szeretett kiről vagy miről?
2014. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy ebből fakad minden, és Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta érette.
2014. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jézus annyira szeretett minket ,hogy képes volt meghalni értünk.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

a szeretet nem féltékeny,

nem kérkedik, nem is kevély.

Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát,

nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel.

Nem örül a gonoszságnak,

örömét az igazság győzelmében leli.

2014. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb tulajdonsága a szeretetnek, hogy önzetlen. A tiszta szeretet önzetlen. Akkor szeretsz igazán valakit, ha nem vársz cserébe semmit sem. Eltaposhatnak, megalázhatnak, és bármit tehetnek veled még mindig szereted. Ez igazi szeretet, motivációtól teljesen mentes.
2014. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondattal vitatkoznék. A szeretetnek rendkívül nagy a motivációja. Minden tettünket az a motiváció irányítja, hogy abban az állapotban jól érezzük magunkat, ezért szeretetünk tárgyát igyekszünk ebben az állapotban megtartani. Betegségében gyógyítjuk, elesettségében támogatjuk, örömében osztozunk. Végső soron saját érdekeinket védjük, csak szerencsénkre az érdekeink egybeesnek a szeretett emberével. Éppen ez a szép a dologban.
2014. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
100%

meme22 után szabadon: A szent ember és Istem beszélgetnek. A szent ember kérdi Istent, milyen a paradicsom és milyen a pokol?

Isten elvezeti a szentet két ajtóhoz és kinyitja az egyiket. Bent egy nagy asztalnál csontsovány halálsápadt emberek ülnek, látszik hogy éheznek. Mindnek egy hosszú nyelű kanál van a kezéhez kötve és az asztalon nagy bográcsból ízletes ragu illatozik. Mernek a kanalakkal és nem tudják a szájukhoz vinni, mert a kanalak a karjukkal túl hosszúak. A szent ember elszörnyedt a szenvedésüket látva. Mondja az Isten: -ez a pokol.

Ezután a másik ajtót mnyitja ki. Itt is ugyan az a látvány fogadja őket. Bent egy nagy asztalnál emberek ülnek a kezükhöz kötve egy egy hosszúnyelű kanál. Az asztalon nagy bográcsból ízletes ragu illatozik. De ezek az emberek vidámak, jól tápláltak, boldogok. Ez a paradicsom mondja az Isten. Nem értem, szól a szent ember. Pedig egyszerű mondja az Isten. Csak szeretett kérdése. Ezek az emberek egymást etetik. Akik a pokolban voltak önző, falánk, rosz emberek volta akik csak magukra gondolnak.

2014. jan. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

huuu, ez az utolsó nagyon szép és szemléletes példa.


én úgy vagyok a szeretettel hogy nálam csak kölcsönösségi alapon működik. aki bánt, megaláz, az méltatlan arra hogy szeressem, ennyire nem vagyok Teréz anya.

viszont ha valaki szeretettel viseltetik irántam, és látom rajta a jó szándékot, azt óhatatlanul szeretni fogom én is.


nyílt szívvel fordulok az emberek felé, akit nem ismerek, arról is előbb a jót feltételezem, de ha ezt a képet összetöri bennem és gonoszul viselkedik, akkor elvágta magát.

2014. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!