Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mostanåban folyamatosan...

Jacura Artur kérdése:

Mostanåban folyamatosan hallom, hogy tárgyakat. Ruha, zöldség. Stb. Az Ö jelzövel illetik. Felfoghatatlan. , Miért is?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Jo lenne tudni. Talán azért mert az embertársaikat inkább csak "ez+ az"-ként emlegetik, igy az "ö" szerepe átvándorol az állatokra, tárgyakra? (Politikai közbeszéd ártalmai?) Egyszerüen nem tudnak magyarul? Sza-ják le az anyanyelvet? Mer ö a sárgarépa olyan elökelöen hangzik?
2014. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
buta divat. Nekem a régi matektanárom személyesítette meg "Ő"-vel a síkidomokat. Az ő szöge meg ilyenek...
2014. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vicceskedő stílus lehet bizonyos helyzetekben, hogy oldja a hangulatot.
2014. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak stilisztika, stílusbeli variálás, jópofáskodás, vicceskedés.
2014. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem vicces. Otromba, buta és logikátlan.

Az a helyzet, hogy az idegen nemzet tagjai hiába tanulnak meg magyarul beszélni, ők nem magyarok, bármit is állítanak magukról, és soha nem is fognak tudni magyarul gondolkodni.

Aki érti, tudja miről beszélek.

2014. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sipiattinál gondolom, a kertben a fűszálak is párhuzamosak, ráadásul É-D-i irányba tájoltak, mint "süket" becenevű egykori ütegparancsnokom elvárásai szerint, anno a Néphadseregben...


"Jó" lehet az ilyen tiszta agyú gondolkodóknál gyereknek lenni...

2014. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerencsére, én ilyet még sohasem hallottam. A nagymamám viszont rendszeresen ez-az-ozik emberekre, ami viszont idegesítő tud lenni. Meg ehhöz.
2014. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

modorosblogon megérne egy bejegyzést :) de lehet hogy már el is készült.

nekem olyan mesterkélten hangzik, nem is szoktam így beszélni, enyhe nyelvtannáci is vagyok :)

2014. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!