Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Városi legendákról mit gondols...

Városi legendákról mit gondolsz? Miért hisznek ilyen h. lyeségekben amúgy komolyabb emberek is?

Figyelt kérdés

A társadalom bármelyik rétegéből, mindenféle ember szájából hallom, hogy a legnagyobb magabiztossággal mesélik a városi legendákat, urban legendseket, szent meggyőződéssel, hogy az úgy szent igaz! PL. honnan ered a fuck szó, vagy a kólában feloldódó csontok, vagy a cigány aki elment skinheadnek és azt írta a kabátjára hogy "utálom a saját fajtám", és még lehetne sorolni....

Ezekről mindenki csak hallott, mindenkinek ismerős mesélte, de senki nem látta ezekt a dolgokat, senki nem élte át, mindenki csak másodkézből tudja; és mégis bedőlnek ennek a sok marhaságnak.:S Mondjuk sztem józan paraszti ész is elég volna, hogy rájöjjön valaki h ezek baromságok és mégis mindenki meséli ezeket a sz.rokat (bocsánat a kifejezésért).:S

Hogy lehet ekkora ökörségeknek hinni?


Érdekel mások véleménye is!


2009. dec. 8. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a városi legende, hogy a dm úgy égett le, hogy valaki leltározás közben cigizett és ettől kapott lángra a fél üzlet. De senki nem tudja, hogy ki volt az és valójában mi történt de mindenki így hallotta. Hát nem tudom, annyira nem érdekel, hogy kiderítsem meg már rég is volt. Csak ismerőstől kérdeztem, hogy hát itt meg mi történt mert mentem volna vásárolni és ott mondták. Mondom ok. :DDDD


Azt hiszem nálunk nem igazán vannak ilyen városi legendák én sose hallom. Amúgy én a babonáktól mászok falra. Ugyanmár... azért néha használhatnánk az agyunkat.

2009. dec. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kólás dologról jut eszembe kicsit talán idekapcsolódnak a tévhitek is. Pl. ha krumplit raksz a kezedre egy éjszakára reggel el tudod törni a csontodat. Én nem próbálnám ki, de mondjuk ez lehet igaz a kalcium-elvonás miatt de én kételkedem. Illetve, hogy a kóla szétmarja a húst én úgy ismerem. Ha éjszakára teszel bele egy szeletet reggelre szétmarja.

És ezeket terjesztik egyes emberek és aztán a fél világ elhiszi, szörnyű.

2009. dec. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó kísérlet: ha van elrakott régi fogad, vagy gyermeked egy fogát föláldozod, rakd pár napra egy pohár kólába. Jó kísérlet általános iskolába.

Egyébként ezek afféle példabeszédek. Skinhead cigány meg tényleg van, sőt, olyat is ismerek, aki utálja a saját fajtáját. Szóval nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ez a kettő egyszerre legyen jelen valakiben.

2009. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten a tévhitek is ebbe a kategóriába tartoznak.

Amúgy kedves utolsó, na engem pont ez a skinhead cigány irritál de nagyon (amióta meghallottam pár éve)! Én bejártam majdnem az egész Dunántúlt, ismerek skinhead közösségeket (nem mondtam, hogy én is az lennék!) és soha nem találkoztam ilyen állítólagos cigány skinheaddel! A legviccesebb pedig az a dologban, hogy a skinheadek sem nagyon tudnak ilyesmiről, hogy ilyen létezne! És nem is skinek mesélik/terjesztik ezt a cigó skin történetet, hanem hogy is mondjam, hétköznapi emberek (akik valódi skineket sem nagyon ismernek testközelből). Meg hát ez, hogy a hátára kiírta hogy "utálom a saját fajtám" áááááá, gyerekek, bocsi, de ez egyszerűen annyira irreális/szürreális hogy nem tudom elhinni! Egy ilyen után mind a cigók mind a skinek sz.rrá vernék.

Nem lehet hogy ez a legenda úgy alakult ki, hogy mondjuk egy skin srácot véletlenül cigánynak néztek, pedig nem is volt az, csak kreolosabb volt a bőre? (Törzsökös magyarok között sem ritka a barnásabb bőr - ugye turán)...

2009. dec. 9. 11:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!