Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan KELL használni a...

Hogyan KELL használni a fogvájót közösségben történő étkezésnél? "Használat" közben el kell-e takarni a kezemmel a műveletet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 18:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Miért nem illik fogvájót használni közösségben ? Az illemszabályok olyanok, mint a közlekedési táblák: muszáj betartani. A cél pedig az, hogy egy bizonyos színvonalat kikényszerítsenek."


Ezt eddig is tudtam. De mi a magyarázata ennek a sok szabálynak? Azért mert csak? Akkor miért nem találnak ki olyan szabályt is, hogy félpercenként fel kell állni? Vagy csak fél seggel ér az asztalhoz ülni? Csak hogy még kevesebb élvezetet nyújtson az evés.

Az pl. logikus, hogy az evőeszközöket nem marokra fogjuk. Ugyanis egy marokra fogott késsel, villával könnyen balesetet okozhatsz a melletted ülőnek, míg ezt elég nehéz kivitelezni, ha a szabályoknak megfelelően fogod az evőeszközt. Egyszerűen a kezed, csuklód felépítése nem engedi, nem tudod annyira kifordítani a csuklódat.


"Üdvös tehát az, ha az ember rendszeresen jár fogorvoshoz, rendben vannak a fogai és imigyen nincs is szüksége fogvájóra... "


Nem tudom neked miféle fogsorod lehet, de nekem tök rendben vannak a fogaim, mégis beszorul olykor két random, egymás melletti fogam közé egy-egy húscafat. Meg mindenkinek, akit ismerek. Nem hiszem, hogy Te kivétel lennél. Nem kell hogy odvasak legyenek a fogaid ahhoz, hogy szükséged legyen fogvájóra.


"7-es, fingani is szoktál az asztalnál?"


Nem, én odaszarok a levesestányér mellé... Süt belőled a rosszmájúság. A fingásnak gyakran szaga is van, az meg elveheti az étvágyát a többieknek. Látod ez is egy tök rendben lévő szabály.

2014. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 mustafa33 ***** válasza:

Most már értlek, a hetes válszod szerint bármit feltételeztem volna rólad.

A miért-re meg a csak-ra csak az jutt eszembe, hogy aki gyerekkorában a küszöbön ülve ette a bablevest bádogtálkából alumínium kanállal, az nehezen érti meg az étkezés etikettjét :(

2014. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Speciel nekem elveszi az etvagyam, ha mas a fogat piszkalja etkezes kozben es gondolom pont ezert nem illik, akarcsak fingani. Na ezert talaltak ki, szoval ez a szabaly sem felesleges. Ezzel a most mellettem levo kornyezetem is igy van, de biztos vannak, akiket se a fing se a fogpiszkalas nem zavar. Ok valoszinuleg nem is tartjak be ezeket a szabalyokat.
2016. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!